- Już po raz kolejny mam zaszczyt powitać Państwa w tym urokliwym miejscu, jakim jest Dworek w Bełczącu oraz Dolinie Tyśmienicy. Cieszę się, że udaje nam się kontynuować spotkania z poezją. Bardzo się cieszę, że mamy stałe grono nauczycieli, którzy przygotowują swoich uczniów do tego, aby się zmogli z niełatwą twórczością Marianny Bocian, a my z Dyrektorem Ireneuszem Kaczorkiem staramy się corocznie organizować tego typu spotkania – mówił Prezes Czemiernickiego Towarzystwa Regionalnego Tadeusz Sławecki.
Wydarzenie to skierowane było do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu radzyńskiego i powiatów ościennych. Dzięki udziałowi w konkursie uczestnicy mogli rozwijać swoje umiejętności recytatorskie oraz promować twórczość Marianny Bocian, wybitnej polskiej poetki współczesnej, pochodzącej z Bełcząca. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, kl. IV – VI oraz VII – VIII szkoły podstawowej. - Bardzo się cieszę, że jako Powiat Radzyński możemy po raz kolejny wesprzeć Konkurs Recytatorski Poezji Marianny Bocian i objąć patronatem honorowym to wydarzenie. Serdecznie dziękuję młodzieży i dzieciom za udział i wrażliwość na poezję. Wyrazy uznania kieruję również w stronę opiekunów za przygotowanie uczniów. Gratuluję talentu i życzę powodzenia w przyszłości w kolejnych konkursach – powiedział Wicestarosta Radzyński.
W wydarzeniu uczestniczyli: Wicestarosta Radzyński Michał Zając, przedstawiciel rodziny poetki Andrzej Bocian, Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie Tadeusz Sławecki oraz ks. proboszcz Jerzy Latawiec. Konkurs recytatorski został wsparty finansowo przez Powiat Radzyński, a patronatem honorowym wydarzenie objął Starosta Radzyński.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: kl. I – III, kl. IV – VI i kl. VII – VIII. Uczestniczyło w nim 27 uczniów ze szkół powiatów radzyńskiego, parczewskiego i łukowskiego. W skład komisji konkursowej weszli: Anna Kistelska – instruktor z Wojewódzkiego Domu Kultury w Lublinie, Ewa Hadrian – pracownik Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie i Agnieszka Świć – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czemiernikach.
Wyniki konkursu: w kategorii kl. I – III: - I miejsce – Michał Polkowski – Gminna Biblioteka Publiczna w Ulanie-Majoracie - II miejsce – Maksymilian Zdanowski – Szkoła Podstawowa w Trzebieszowie - III miejsce – Lena Kublicka – Zespół Szkół w Czemiernikach - wyróżnienie – Antoni Mańko – Zespół Szkół w Czemiernikach - wyróżnienie – Ewa Zakrzewska - Zespół Szkół w Ulanie Majoracie w kategorii kl. IV – VI: - I miejsce – Julia Domańska – Zespół Szkół w Czemiernikach - II miejsce – Julia Osiak – Łukowski Ośrodek Kultury - III miejsce – Przemysław Zienkiewicz – Gminna Biblioteka Publiczna w Ulanie-Majoracie - wyróżnienie – Lena Aleksandrowicz Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie - wyróżnienie – Barbara Lipińska – Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie - wyróżnienie – Julia Skowron – Zespół Placówek Oświatowych w Borkach w kategorii kl. VII-VIII - I miejsce – Maciej Radomyski – Łukowski Ośrodek Kultury - II miejsce – Nikola Bober – Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim - III miejsce – Natalia Laszczka – Zespół Szkół w Czemiernikach - wyróżnienie – Wiktoria Czyżak – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Borkach z.s. w Woli Osowińskiej - wyróżnienie – Bartosz Mostowiec – Szkoła Podstawowa Stowarzyszenie „Szkoła i Wieś” w Paszenkach
Laureaci otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe a pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie i nagrody książkowe.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.