Reklama

Zasadzą 60 drzew na 60-lecie ROK-u

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zasadzą 60 drzew na 60-lecie ROK-u - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie - Będziemy świętować bardzo hucznie - zapowiedział Mazurek w programie "Między Wisłą i Bugiem" w TVP Lublin. - Przez całoroczne obchody chcemy pokazać ludzi, którzy wychowali się poprzez Radzyński Ośrodek Kultury.

Mazurek zapowiedział organizację trzech dużych cykli wydarzeń.

Przewodniczący Rady Powiatu  oraz prezes Radzyńskiego Stowarzyszenia "Podróżnik" od 4 lat pełni funkcję dyrektora ROK-u. Przed nim było 12 osób, kierujących ośrodkiem. -W sumie, przez te 60 lat, w ROK-u pracowało 146 osób - sumował Mazurek.

Po '89 r. narodziło się wiele inicjatyw, które są kontynuowane do tej pory. Niektóre, wobec wyczerpania formuły, nie są już realizowane. Na to miejsce wskoczyły nowe inicjatywy. Jedną z nich są Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską "Oranżeria". W ostatnim czasie zmieniliśmy formułę ( brak konkursu dla młodych wykonawców - przyp.), przybliżając się do Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Od 1975 r. funkcjonuje przegląd kolęd i pastorałek "Kolędobranie".

ROK to ludzie. Chcemy pokazywać osoby, które osiągnęły coś w swoim życiu. W ramach roku jubileuszowego chcemy zrealizować cykl "ROK ludzi z pasją". Przez cały rok będziemy organizować spotkania z mieszkańcami naszego miasta, którzy udzielają się w kulturze, sztuce, poezji. Mamy osoby które zajmują się tańcem, teatrem. 

 

-zapowiedział dyrektor ROK.

Na terenie miasta chcemy zasadzić 60 drzew, które będą poświęcone naszym mieszkańcom. Każde drzewo będzie miało swoje imię. Przez całe lato będziemy sadzić je np. wzdłuż ścieżki rowerowej. Nadajemy mu np. imię Piotr i zapraszamy wszystkich Piotrów z terenu powiatu radzyńskiego, żeby wspólnie je zasadzić. Chcemy stworzyć interaktywną mapę 60 drzew.

 

Cyfrowa obróbka zbiorów VHS

Wiele wydarzeń rejestrowano na taśmach video. Ośrodek zamierza wrzucać do sieci cykl "Retro ROK". - Chcemy pokazywać wydarzenia, ktore miały miejsce przez ostatnie 60 lat - przedstawił plany Mazurek.

Obchody rozpoczną się uroczystą Galą, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 stycznia (o 16.00) w sali kina "Oranżeria". Poprowadzi ją Tomasz Kammel. Podczas niej wystapi Piotr Bogutyn z Ewą Szlachcic w koncercie "Najpiękniejsza muzyka fiomowa".

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy