Złożenie życzeń, wręczenie biało-czerwonego bukietu kwiatów oraz upominków z kraju, było ważnym etapem dwudniowej wizyty radzyńskiej grupy we Lwowie 14-15 września. - Chcieliśmy wam, drodzy nasi przyjaciele pogratulować pięknej rocznicy – mówiła w radiowej redakcji Bożena Płatek, dyrektor placówki, odczytując na antenie list gratulacyjny podpisany przez Jerzego Rębka, burmistrza Radzynia oraz Adama Adamskiego przewodniczącego rady miasta.
- Polacy mieszkający we Lwowie i poza jego granicami cieszą się z możliwości słuchania w języku polskim wieści z miasta i kraju. Życzymy ciągłego rozwoju i poszerzenia grona słuchaczy, realizowania planów oraz wszelkiej pomyślności. Słowa uznania kierujemy do wszystkich dziennikarzy i realizatorów programu. Jesteście na falach eteru potrzebni we Lwowie, ale i tu w macierzy. Przesyłamy wam najserdeczniejsze życzenia z Radzynia Podlaskiego, miejsca urodzenia m. in Karola Lipińskiego oraz ks. arcybiskupa Andrzeja Dzięgi metropolity kamieńsko – szczecińskiego – życzyli Polakom samorządowcy. Teresa Pakosz, prezes radia za pomocą fal radiowych przesłała zaś najgorętsze uściski dla radzyniaków, w szczególności dla radzyńskich gimnazjalistów, którzy już nie raz i nie dwa byli gośćmi stacji radiowej. Upominek – obrazek z kogutkiem był przeznaczony właśnie dla niej. Od słynnego ,,Kukuryku"! Teresa Pakosz od wielu lat rozpoczyna swoją audycję radiową.
Polskie Radio Lwów rozpoczęło emisję programów 29 października 1992 roku. Kultywuje tradycje przedwojennej rozgłośni, która działała od 15 stycznia 1930 r. do września 1939 roku. Początkowo miała moc 2 kW, w 1931 zwiększono ją do 16 kW, zaś w 1936 do 50 kW. Studia i biura rozgłośni mieściły się w gmachu przy ul. Batorego 6, zaś stacja nadawcza na terenie Targów Wschodnich. Lwów był w 1939 roku najlepiej zradiofonizowanym miastem w Polsce, z 45 tysiącami abonentów radiowych. Rozgłośnia była niezwykle popularna ze względu na audycje rozrywkowe dla dzieci i dorosłych, nadawane w zasięgu ogólnopolskim, w tym Wesołą Lwowską Falę. Rozgłośnia przestała istnieć po agresji ZSRR na Polskę i okupacji Lwowa 23 września 1939 przez Armię Czerwoną po kapitulacji miasta.Reaktywowana 25 lat temu stacja może się dzisiaj pochwalić słuchaczami pod każdą szerokością geograficzną. Stacja jest słuchana, oprócz Polski i Ukrainy, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, w Europie – w Austrii, na Litwie, w Niemczech i innych krajach. Celem Polskiego Radia Lwów jest utrzymywanie tożsamości narodowej i krzewienie kultury polskiej.
Jak mówiła podczas spotkań jubileuszowych Teresa Pakosz przedwojenne Polskie Radio Lwów jest inspiracją do działania. – To było radio najwyższych lotów. Zapraszano do niego najświetniejszych muzyków, lektorów i naukowców. Renoma tego radia bardzo nam pomaga, Radio Lwów po prostu jest magiczne. Problemem jest finansowanie, by Polska zrozumiała, że polskie słowo jest konieczni potrzebne we Lwowie – przypominała. Polskie Radio Lwów nadaje audycje we Lwowie i okolicach na falach prywatnej stacji Nezałeznist w każdą sobotę od 9 do 12. Audycji można także posłuchać na stronie internetowej.