Reklama

Reklama

4 września pierwszy koncert w ramach DKL

Opublikowano: śr, 25 sie 2021 08:54
Autor:

4 września pierwszy koncert w ramach DKL - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W sobotę 4 września 2021 r. o godz. 18.00 w sali radzyńskiej oranżerii wystąpi jeden z najwybitniejszych polskich zespołów kameralnych młodego pokolenia – CUORE PIANO TRIO w składzie: radzynianka Zuzanna Budzyńska – skrzypce, Jadwiga Roguska – wiolonczela i Szymon Ogryzek – fortepian. Koncertem „Perły zapomnianej muzyki polskiej”, który odbędzie się z okazji ustanowienia przez Sejm RP roku 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja w 230. rocznicę jej uchwalenia, zainaugurowane zostaną XXXVIII Dni Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

Reklama

Trio powstało w 2017 roku z inicjatywy studentów Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Cuore Piano Trio jest laureatem pierwszych miejsc w międzynarodowych konkursach kameralnych m.in. w Singapurze Rosji, Kanadzie, Francji, Grecji i Wielkiej Brytanii. W roku 2019 projekt zespołu został nagrodzony w programie Instytutu Muzyki i Tańca “Scena dla Muzyki Polskiej”, dzięki czemu Trio wykonało debiutanckie recitale w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. W styczniu 2020 r. zespół został laureatem pierwszej nagrody w International Music Competition for “Concert Tours to China” w Danii, w którym nagrodą główną jest trasa koncertowa w Chinach w sezonie 2022/2023. W 2020 roku wytwórnia DUX wydała kolekcję 6 płyt przedstawiających najciekawsze prezentacje finalistów Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie, na wśród których prezentacje Cuore Piano Trio zajmują czołowe miejsce.

Zuzanna Budzyńska i Szymon Ogryzek nagrali wcześniej dwie płyty solowe: “Ars Poetica” wydaną przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina – dzięki wygranej w 10. edycji Konkursu o stypendium Banku Société Générale, oraz “POLONAISES” wydaną przez DUX – której projekt zwyciężył w programie IMiT o dofinansowanie MKiDN “Muzyczny ślad 2018”. Za tę płytę duet otrzymał prestiżową nagrodę polskiego środowiska muzycznego “Koryfeusz Muzyki Polskiej” w kategorii “Odkrycie Roku 2019”. Płyta zebrała entuzjastyczne recenzje m.in. w Magazynie PIZZICATO (Luksemburg) oraz na portalu ResMusica (Francja). „POLONAISES” wielokrotnie odtwarzana była na antenie Programu 1 i 2 Polskiego Radia, RDC, France Musique.

Muzycy Cuore Piano Trio są stypendystami Rektora UMFC, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu stypendialnego “Młoda Polska”. Otrzymywali również stypendia Prezesa Rady Ministrów, Centrum Edukacji Artystycznej, a także Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Są artystami Polskiego Impresariatu Muzycznego i włoskiej agencji Le Dimore del Quartetto.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.