Dożynki rozpoczęły się liturgią, koncelebrowaną przez proboszczów radzyńskich parafii. - Obyśmy plony tej ziemi mogli spożywać w zdrowiu i miłości - mówił główny celebrans, prałat Roman Wiszniewski, kustosz sanktuarium MBNP. - W dożynkowych wieńcach jest nie tylko piękno, ale w nich jest też wiara. W obrazach, symbolach, w tym, że są.
"By rolnik cieszył się, że jest dostrzegany i szanowany"
W homilii proboszcz parafii Św. Anny, ks. Henryk Och wspomniał o tragicznych losach miejscowości. 26 maja 1943 r. Niemieckie Gestapo pod wodzą Dykowa rozstrzelało rodzinę Pawlinów (Sabinę, z dziećmi: 2-letnią Tereską oraz 5-letnim Wiesiem; 31-letnią Katarzynę), 28-letniego Józefa Piekarskiego i Gomułków(Apolonię, l. 39; roczny syn Bogdan) . Pamiątkowa tablica i krzyż została odsłonięta 2 lipca 2000 r. - Zginęli, bo przypominali innym, że trzeba tej ziemi bronić i strzec.
Po mszy prałat Roman Wiszniewski poświęcił dożynkowe wieńce. Następnie odbył się dożynkowy ceremoniał.
Starostami dożynek byli: Andrzej Opolski z Żabikowa i Renata Majczyna z Płudów.
2,2 mln na szkołę w Branicy
Wiadomość dnia przekazał poseł Marcin Duszek. Gmina Radzyń na budowę szkoły w Branicy otrzyma 2,2 mln dofinansowania.
Starosta Szczepan Niebrzegowski wspomniał o inwestycjach drogowych, które zostaną przeprowadzone w gminie. - Wczoraj przejechałem 70 km po drogach powiatowych z okazji 100-lecia policji, Wybrano szlaki właśnie po to, żeby starosta odczuł na pewnej części ciała skutki złego stanu dróg. Dlatego obiecuję, że cały wysiłek, całe serce pójdzie w kierunku, by ta poprawa stanu dróg nastąpiła.