Czytali "Balladynę" na placu Wolności

kultura Organizatorem spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego.

JH

Opublikowano: 9 września 2020 05:00 | Aktualizacja: 8 września 2020 06:32

Fragmenty dramatu czytali m.in. starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski i wiceburmistrz Radzynia Sławomir Lipski, dyrektor I Liceum Ogólnoksztaałcącego Ewa Grodzka, rektor Uniwersytetu Trzeciego Wieku Dariusz Gałan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Anna Wasak, panie z Klubu Książki oraz uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2.

 

 

Lekturę poprzedziło odczytanie okolicznościowego listu Prezydenta Polski Andrzeja Dudy oraz wprowadzenie Renaty Sieromskiej - wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, która zaprezentowała sylwetkę Juliusza Słowackiego i znaczenie jego twórczości. Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.

 

 

Dyrektor MBP Grażyna Kratiuk podziękowała pracownikom placówki za zorganizowanie kolejnej edycji Narodowego Czytania oraz za codzienną, pełną oddania i zaangażowania pracę.

 

 

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa poświęcona twórcy "Balladyny".

 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.