Debatę zorganizował sołtys wsi Biała Marek Matejuk oraz Mirosław Piasko, niezależny kandydat na radnego. Kandydaci mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania zadane wcześniej pisemnie przez radzyński portal radzynInfo, sołtysa Białej oraz ,,głosy z sali". Walicki dał odpowiedzi na piśmie. Jego propozycje reform sięgają praktycznie każdego sektora samorządu gminnego. Grochowski chce zwiększyć nakłady inwestycyjne na drogi, kanalizację, programy edukacyjne w szkołach, chce ściągać podatników do gminy, termomodernizować szkoły, i na tyle skutecznie zaoferować im dobre warunki na wsi, żeby np. dzieci edukowali w szkołach gminnych, nie miejskich, bo jest pierwszym krokiem do odpływu podatników. Przy okazji zdementował plotki, że chce zamykać szkoły. - To nieprawda - ogłaszał. Co więcej, stawia na uruchomienie przedszkoli przy większych placówkach edukacyjnych, stołówek szkolnych, udostępnienie dla wszystkich mieszkańców miejsc w szkolnych autobusach z tańszymi biletami.
Spotkanie zdominowały prośmy mieszkańców Adamek o wysłuchanie ich bolączki, jaką jest uciążliwość sąsiedztwa z Zakładem Komunalnym w Adamkach. Mieszkańcy liczą, że Daniel Grochowski jako jedyny wójt ich wysłucha i doprowadzi do zaniechania dalszej rozbudowy zakładu. Pojawiły się głosy, że urząd gminy, w tym sam wójt nie są dostępni dla petenta.- Kiedy zachodzi się do gminy, to wójt jest albo u wojewody, albo u księdza - cierpko oceniał jakość pracy urzędu mieszkaniec Brzostówca, który już długi czas usiłuje rozwiązać problem geodezyjny drogi. Inny - zwracał uwagę, że powołany dom kultury jest placówką ,,widmo", nie ma ani godzin pracy, ani w pokoju osoby, która szefuje nowej instytucji.
- Byłoby nieelegancko oceniać pracę urzędników, kiedy ich nie znam - odpowiadał na pytanie, czy planuje wymianę kadry w urzędzie. Pomysł z sali na audyt też niekoniecznie był podjęty jako zasadny. Jedno jest pewne, nie planuje etatu zastępcy wójta, a sekretarza. - Widziałbym na tym stanowisku kobietę - zapowiedział.
Źle oceniono decyzję wójta Mazurka o opłatach za wynajem domów ludowych. To 20 zł za godzinę ( są też niższe stawki np. dla kółek różańcowych). - Wójt tych świetlic nie budował, my płacimy podatki, teraz jak ktoś zechce wynająć remizę na wesele czy komunię, to licząc trzy dni, 72 godziny - wychodzi 1500 zł za wynajem remizy. Kogo na to stać ? - pytał wzburzony mieszkaniec, wypominając Mazurkowi też życzenia świąteczne z okazji Bożego Narodzenia. - Wójt życzy, a my za to płacimy, a sołtysi jeszcze muszą roznosić kartki po domach ! - sumował.