- Nie są to odciski brudnych palców ani bosych stóp, nie są to nawet krople farby z pędzli ani zwinięte w samoloty kartki papieru – czytamy w zagadkowym artykule. A rzecz idzie o nowe logo domu kultury, które zastąpiło stare z wizerunkiem pałacowej oranżerii, siedziby ROK-u.
Dalej czytamy: - W tym budynku, na ogół trochę starym, obdrapanym i z dziwną kakofonią dźwięku, dzieje się. Począwszy od zmiany załogi do której dołączył Tomasz Młynarczyk znany na Ziemi Lubelskiej głównie z cudownych przemian rzeczywistości w obrazy. Kooperatywa Żochowski i Młynarczyk zainicjowali stworzenie logo ROK. Zachwycony pulsem naszego miasta - Kapczyński – dołożył starań, by projekt identyfikacji wizualnej nie do końca wpasował się, ale zaskakiwał, a wręcz dawał do myślenia.
Pracownicy domu kultury zapewniają, że nowe ma być świeże, współczesne, zgodne z obowiązującym trendem minimalizmu artystycznego. Interpretację pozostawiają dowolną. I przyznają : - Słyszeliśmy już krytyczne opinie od zagorzałych radzyńskich hejterów: gniazdko. Otóż proszę Państwa, ta nazwa podoba się, nawet bawi i kusi do zabaw językowych. Przypomnijmy, że słowo „gniazdo" w wikipedii podaje takie oto znaczenie: „różnego typu konstrukcje, wykonane przez zwierzęta jako schronienie, a zwłaszcza jako miejsce wylęgu i odchowywania młodych". Nie sugerując nikomu ciągu myślowego, można symbolicznie pomyśleć, że ROK ma być schronieniem dla młodych dusz, talentów i tych, którzy chcą po prostu popatrzeć. Młodych czy starszych, Żochowski przyjmie wszystkich pod swe skrzydła i pozwoli w dobrym momencie dla nich, odlecieć. Nowy ROK to nieustanny wir wydarzeń, spotkań, koncertów i przeróżnych projektów. Nasze nowe logo stanie się najbardziej rozpoznawalnym znakiem graficznym Radzynia! – zapowiadają entuzjastycznie .