Reklama

Reklama

Galeria "Oranżeria" zaprasza po długiej przerwie

Opublikowano: 5 lutego 2021 06:00
Autor: Jakub Hapka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W piątek, 12 lutego, o godz. 18.00 w Galerii "Oranżeria" odbędzie się wernisaż malarstwa Renaty Szurygi - goszczącej już w Radzyniu świdniczanki.

Reklama

Renata Szuryga

Urodzona w 1972 roku. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie ukończyła w 1992 roku. W latach 1993-1998 naukę kontynuowała na Wydziale Artystycznym UMCS-u w Lublinie. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Adama Styki. Od 1999 roku instruktorka sztuk plastycznych i opiekunka grupy Pod Błękitną Paletą” w Centrum Kultury w Świdniku. Oprócz zainteresowań zawodowych, uprawia malarstwo, grafikę i fotografię analogową, rękodzieło.

 

Corocznie uczestniczy w plenerach malarskich oraz wystawach zbiorowych jak i indywidualnych (Lublinie, Warszawie, Hrubieszowie, Nałęczowie, Tomaszowie Lub. ,Łęcznej, Chełmie, Tarnowie, Rzeszowie, Reszlu, New Jersey).

 

W 2007 r. nagrodzona „Nagrodą Artystyczną Burmistrza Miasta Świdnika”. W 2010 r. – Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Bogdana Zdrojewskiego. Od 2010 roku jest członkiem Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA

Tworzenie jest wewnętrznym przymusem każdego z działających na polu sztuki. W zasadzie nikt tak naprawdę nie wie skąd i dokąd idzie w swych artystycznych poczynaniach. Malując zapominamy i odreagowujemy wszelkie przeciwności związane z naszym istnieniem, chcąc zamknąć je w drewnianych, kolorowych ramach, by już nigdy nam nie zaszkodziły. Fascynacja kolorem, szczególnie złamanym, niedefiniowalnym to sprawa nadrzędna w obrazach, ważniejsza niż przedmiot malowania, aczkolwiek nigdy do końca nie pomijany. Dlatego obrazy moje są często postrzegane jako „puste”, mało żywiołowe, aczkolwiek stonowane i spokojne. Bo czyż spokój ducha nie jest w naszych czasach najważniejszy?

- wyznaje gość przyszłotygodniowej wystawy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.