Zaprezentowane fotografie przedstawiają słynne weneckie maski i malownicze kostiumy. Karnawał odbywa się w lutym, marcu i zaczyna się 10 dni przed Środą Popielcową. Rozpoczyna się od parady kanałami.
Pierwsze pisemne wzmianki o weneckim święcie pochodzą z 1268 roku. Karnawał trwał nieprzerwanie do momentu zdobycia Wenecji przez Napoleona w 1797 r. Był zawieszony do 1979 r. Reaktywowany, trwa do dzisiaj.
Przebrani ludzie - "maski" jak nazywają ich Wenecjanie - przez całe dni chodzą po urokliwym mieście. Fotografów jest nawet więcej niż masek. Otaczają Cię takie kolory i cudowności, że szkoda usiąść na 5 minut. Fotografowani ludzie są bardzo przyjaźni. Chcą, żeby robić im zdjęcia, dają wizytówki - zatrzymują się, pozują. Przyjeżdżają z całego świata. Codziennie odbywają się dwa konkursy. Komisja złożona z widzów ocenia przebrania modeli, wybierane są najlepsze maski, z których wyłania się maskę karnawału. Każdy ma swój temat przewodni.
- zdradziła genezę wystawy Grażyna Hankiewicz. Swojemu mężowi kupiła maskę dottore - z charakterystycznym długim nosem.
Gdybym miała robić drugą wystawę o Wenecji, zrobiłabym ją od strony maski - co ona widzi, fotografów, architekturę. Wenecję z tej drugiej strony.
Członkini Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków przygotowuje obecnie cykl zdjęć o Rumunii.