reklama

I Forum Przedsiębiorczości "Rafałki Biznesu" (zdjęcia)

Opublikowano:
Autor:

I Forum Przedsiębiorczości "Rafałki Biznesu" (zdjęcia) - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaPOW. RADZYŃSKI: Gmina Borki chce aktywizować lokalnych przedsiębiorców. Z inicjatywy wójta Radosława Sałaty w Domu Ludowym w Sitnie zorganizowano spotkanie przedstawicieli samorządów, biznesu, inkubatorów przedsiębiorczości oraz trenerów z Instytutu Innowacyjności Polska. 

Jak zapowiada organizator - forum będzie organizowane cyklicznie.

- Niektórzy zastanawiają się pewnie, dlaczego ten młody wójt zorganizował takie spotkanie? Nudzi mu się? A może coś kombinuje? Otóż dlatego, że chce aby gmina Borki, ale też powiat, rozwijały się sprawnie, a gmina Borki była gminą podwójnych korzyści, w której można przyjemnie żyć i pracować. Wykorzystajmy jej walory przyrodnicze i zasoby ludzkie, stwórzmy warunki do tworzenia biznesu - mówił na wstępie wójt Sałata.

Jako jeden z wielkich walorów gminy wymienił nieskażoną przyrodę, unikatowe ciekawostki flory i fauny, a także peryferyjne położenie w stosunku do aglomeracji miejskich.

- Kiedyś peryferyjność była postrzegana jako symbol zaściankowości i zacofania. Przekujmy ją dzisiaj w znaczący atut tej ziemi - przekonywał.

Wielkim krokiem naprzód będzie zapewne planowane do oddania w ciągu najbliższych trzech lat interaktywne centrum wiedzy, inwestycja za 40 mln zł, (70 procent pochodzi z programu "Polska Wschodnia"), która zapowiada się na wielki zastrzyk pobudzenia gospodarczego gminy i to w wielu dziedzinach.

Wielka nadzieja na boom inwestycyjny

Konferencja rozpoczęła się o godz. 14:00, a trwała do godz. 20:00. W pierwszej części wystąpił Ireneusz Tomczak, prezes Fundacji Digital Knowledge Observatory, który prezentował prace nad Multimedialnym Centrum Nauki, tworzonym obecnie w Borkach przez zewnętrznego inwestora oraz zachęcał lokalne firmy do włączenia się w tworzenie obiektu. Jak oceniają inwestorzy "Borki Nature and Science Park " - inwestycja w sieciowy produkt turystyczny z misją, będzie ściągała do Bork rocznie ok. 30-60 tys. odwiedzających. Skala inwestycji jest porównywalna do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Z prezentacją innowacyjnego biznesu wystąpił także twórca firmy o zasięgu globalnym Plantwear i unikatowych drewnianych zegarków Mateusz Skowron, zaś gościem specjalnym był coach Rafał Żak, który dał wykład pod hasłem: Sztuka błądzenia, czyli jak budować nie bojąc się porażki, uczyć się na własnych błędach, budować w sobie wytrwałość wobec niepowodzeń i nastawienie na rozwój. Konferencję kończyła debata.

Więcej w papierowym wydaniu Wspólnoty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE