Reklama

Reklama

Jutro o 18.00 Koncert Galowy w hali ZSP

Opublikowano: pt, 10 wrz 2021 05:00
Autor:

Jutro o 18.00 Koncert Galowy w hali ZSP - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W sobotę 11 września 2021 r. o godz. 1800 w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wystąpią: Milena Lange – sopran, Michał Romanowski – bas i Warszawska Orkiestra Kameralna „Impressione” pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego.

Reklama

Koncert poprowadzi Laura Łącz, kierownictwo organizacyjne: Agnieszka Jeż.

 

W programie same hity:

Georges Bizet – Aragonaise (Carmen),

Gioacchino Rossini – Aria Don Basilio „La calunnia è un venticello” (Cyrulik Sewilski),

Luigi Arditi – Il Bacio (Pocałunek),

Wojciech Kilar – Walc (Trędowata),

Wojciech Kilar – Wokaliza (Dziewiąte Wrota),

Wojciech Kilar – Pieśń o małym rycerzu (Przygody pana Michała),

Dymitr Szostakowicz – Walc nr 2 (Anna Karenina),

Ennio Morricone – The Ecstasy of Gold (Dobry, zły i brzydki),

Jerzy Matuszkiewicz – Muzyka z Filmu (Janosik),

Ennio Morricone – Love Theme (Cinema Paradiso),

Jerry Bock – Sunrise, Sunset (Skrzypek na dachu),

Bert Kaempfert – Strangers in the Night (A Man Could Get Killed),

Krzysztof Komeda – Kołysanka (Dziecko Rosemary) arr. Krzesimir Dębski,

Carlos Gardel – Tango – Por una Cabeza (Zapach kobiety),

James Horner – My Heart Will Go On (Titanic),

George David Weiss, Bob Thiele – What a Wonderful World,

Zygmunt Konieczny – Muzyka z Filmu (Jasminum),

Michał Lorenc – Taniec Eleny (Bandyta),

 

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w Radzyńskim Ośrodku Kultury.

Wydarzenie transmitowane będzie online na kanale YouTube Telewizji Radzyń:

https://youtu.be/io3Uxnb9H_w

Koncert dofinansowany został ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Krzesimir Dębski

Kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i producent muzyczny, urodzony 26 października 1953 r. w Wałbrzychu. Studiował w klasie kompozycji Andrzeja Koszewskiego oraz dyrygenturę pod kierunkiem Witolda Krzemieńskiego w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu. Od 1980, jako lider zespołu jazzowego String Connection, koncertował w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Uczestniczył w wielu festiwalach, między innymi w Reno, Paryżu, Berlinie, Norymberdze, Helsinkach, Hadze, Montrealu i Baden-Baden. Jest laureatem I nagrody na Światowym Konkursie Jazzowym w Hoeilaart (1983), Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego (1985), nagród czytelników magazynu Jazz Forum dla Muzyka, Kompozytora i Skrzypka Roku (1983-1986).

W 1985 znalazł się w ankiecie amerykańskiego pisma Down Beat wśród dziesięciu najlepszych skrzypków jazzowych świata. W 1986 otrzymał I nagrodę Konkursu Kompozytorskiego z okazji 25-lecia Festiwalu Polskiej Muzyki Współczesnej Poznańska Wiosna Muzyczna.

W 1988 r. zdobył nagrodę Kanadyjskiej Akademii Filmowej Genie Award oraz Nagrodę Prezesa Rady Ministrów za twórczość dla dzieci. W 1998 r. uzyskał w Stanach Zjednoczonych nominację do Emmy Award za muzykę do filmu Andrzeja Maleszki Maszyna Zmian.

W 2000 r. otrzymał nagrodę Fryderyk w kategorii Kompozytor Roku oraz nagrodę Międzynarodowej Akademii Filmowej Philip Award za muzykę do filmu Ogniem i Mieczem.

W 2001 r. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pyrgos w Grecji nagrodzono jego muzykę do filmu W Pustyni i w Puszczy. Muzyka do filmu Stara Baśń została wyróżniona Złotą Kaczką 2003 przez czytelników czasopisma Film.

W 2005 r. otrzymał zamówienie od hollywoodzkiej wytwórni LimeLight Films na skomponowanie muzyki do 16 filmów Charlie Chaplina z lat 1914-1917. Krzesimir Dębski nagrał ponad 30 płyt ze swoimi kompozycjami dla wielu prestiżowych wytwórni płytowych.  Od 1986 r. ograniczył działalność koncertową, poświęcając się twórczości kompozytorskiej. Skomponował ponad 50 utworów symfonicznych i kameralnych. Jest autorem muzyki do ponad 50 filmów fabularnych i dokumentalnych, tworzy także muzykę teatralną (ponad 40 premier) i eksperymentalną.

W 1991 r. podjął również działalność dyrygencką, a jego dyskografia jako dyrygenta obejmuje już kilkanaście tytułów, między innymi z muzyką filmową dla Sony Classical. Prowadził koncerty z udziałem takich międzynarodowych gwiazd jak: José Carreras, José Cura, Ewa Małas-Godlewska, Adam Makowicz, Canadian Brass, Vadim Riepin, Jean-Luc Ponty, Mark O'Connor, John Blake i Nigel Kennedy.

W latach 1995-1999 Krzesimir Dębski był członkiem Prezydium Zarządu Głównego Związku Kompozytorów Polskich. Był również wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej. Wykładał na letnich kursach muzycznych między innymi w Ankarze, Darmstadt i San Diego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.