Jutro zbiórka na operację Szymka Kulawczuka w dekanacie radzyńskim

kultura Jutro, 16. lutego, w dekanatach: Biała Podlaska Południe, Biała Podlaska Północ, Łosice, Międzyrzec Podlaski, Parczew, Radzyń Podlaski, Wisznice i Włodawa podczas mszy świętych zostanie przeprowadzona zbiórka na leczenie małego Szymonka Kulawczuka z Przegalinach Dużych. 

Jakub Hapka

Opublikowano: 15 lutego 2020 07:25 | Aktualizacja: 15 lutego 2020 07:25

Szymek z Przegalin Dużych urodził się ze zdeformowanymi nóżkami i rączkami, a szansą na lepsze życie jest dla niego kosztowna operacja. Chłopczyk potrzebuje zebrać  dużą kwotę prawie 500 tysięcy złotych, żeby poddać się operacji, dającej szansę na normalne poruszanie się.

Chłopiec ma rzadką wadę genetyczną – hemimelię kości kończyn górnych i dolnych. Jest to choroba podobna do stanu po amputacji. Szymek nie ma kości strzałkowych i wygięte kości piszczelowe. W prawej ręce ma trzy palce, z czego dwa są zrośnięte.

Rodzice początkowo jeździli z chłopcem do Poznania. Nie zdecydowali się jednak na operację wykonywaną w tamtejszym szpitalu. Poszli za radą innych rodziców, których dzieci również mają taką wadę i skontaktowali się ze światowej sławy chirurgiem dr. Drorem Paleyem, który odwiedzał prywatną klinikę w Warszawie.

Chłopcu brakuje całości i fragmentów kończyn (brak kości strzałkowych, skokowych i piętowych na nóżkach, niektórych palców na rękach i stopach), a towarzyszą temu zrośnięte palce u rąk i nóg oraz tzw. ręka homara. Ma też skrócone udo i zagięte obustronne kości piszczelowe. - Nie jest to takie proste stawiać kroki na powyginanych kościach, które bardzo bolą przy nacisku ciężaru swojego ciała. Rano jest jeszcze w miarę dobrze, Szymon potrafi nawet podbiec. Z kolei gdy się zbliża wieczór opada z sił, nie potrafi ustać na nogach, więc porusza się na kolanach lub po prostu siada – opowiada mama chłopca.

Aby operacja była najbardziej efektywna, musi być przeprowadzona przed 4. urodzinami Szymka, które przypadają na maj tego roku!

 Zbiórka będzie przeprowadzona do puszek Caritas lub jako taca.Organizatorzy proszą o zorientowanie się w jakiej formie organizują to poszczególne dekanaty lub parafie 

Jak możesz jeszcze pomóc?

Szymon zbiera pieniądze na operację poprzez portal Caritas Polska https://uratujecie.pl/potrzebujacy/Szymek
Wpłat z wpisem w tytule przelewu "Szymon 1" można dokonywać na numer konta 47 1160 2202 0000 0003 2305 9331.
 
Caritas Diecezji Siedleckiej otworzyła specjalne subkonto, na którym zbierane są środki na leczenie i rehabilitację Szymona Kulawczuka. Każdy, kto zechce wesprzeć chłopca, może przekazać 1% podatku (nr KRS 0000223111 z dopiskiem „37013 - Kulawczuk Szymon”)
 
Zbiórkę można też wesprzeć SMS-em o treści SZYMON1 na numer 72052 (koszt: 2,46 z VAT)
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.