reklama
reklama

Koncert Muzyki Filmowej pod batutą K. Dębskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Koncert Muzyki Filmowej pod batutą K. Dębskiego - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaZ okazji 230. rocznicy urodzin Karola Lipińskiego, Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Lipińskiego przygotowało dla swoich melomanów aż 5 koncertów.
reklama

26 września 2020 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej kina „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbędzie się Koncert Polskiej Muzyki Filmowej. Gościć będziemy, znaną już radzyńskiej publiczności, Warszawską Orkiestrę Kameralną Impressione pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego oraz solistów Milenę Lange – sopran i Adama Szerszenia – baryton.

 

Na program koncertu złożą się utwory m. in.: K. Dębskiego, J. Matuszkiewicza, W. Kilara, W. Kazaneckiego, A. Walacińskiego, Z. Preisnera, K. Komedy, M. Lorenca. Patronat honorowy nad festiwalem objęli Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek.

 

Milena Lange, artystka o szerokim kręgu zainteresowań muzycznych; uczestniczka i laureatka wielu przeglądów i konkursów wokalnych jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych, polskich śpiewaczek. W swoim repertuarze artystka posiada liczne partie operowe oraz musicalowe. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi oraz kameralnymi oraz z wieloma mistrzami batuty z powodzeniem koncertuje na scenach filharmonicznych i teatralnych w Polsce oraz za granicą.

reklama

 

Adam Szerszeń – solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie i Opery Krakowskiej. Artysta ma w swoim repertuarze wiele operowych partii barytonowych, a także dzieła oratoryjno-kantatowe. Występuje z orkiestrami filharmonicznymi w kraju i za granicą. Kilkakrotnie śpiewał w Studio S-1 Polskiego Radia w ramach Euroradio, dokonał też nagrań archiwalnych dla radia i telewizji. Występował w Niemczech, Belgii, Luksemburgu, Francji, Włoszech, Kanadzie, Tajwanie. Warszawską Orkiestrę Kameralną Impressione tworzą wyróżniający się studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz muzycy na co dzień grający między innymi w orkiestrze Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Polskiej Orkiestrze Radiowej, Sinfonii Varsovii. Niezwykłe połączenie młodzieńczej energii z doświadczeniem pozwala dostarczyć słuchaczom nadzwyczajnych wrażeń, zaś różnorodność programów i szeroki repertuar sprawiają, że orkiestra zapraszana jest na liczne koncerty i festiwale.

reklama

 

Krzesimir Dębski – kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i producent muzyczny. Lider zespołu jazzowego String Connection z którym koncertował w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W amerykańskim piśmie „Down Beat” znalazł się wśród dziesięciu najlepszych skrzypków jazzowych świata. Laureat I nagrody na Światowym Konkursie Jazzowym w Hoeilaart, Nagrody Kanadyjskiej Akademii Filmowej Genie Award oraz Nagrodę Prezesa Rady Ministrów za twórczość dla dzieci. Skomponował ponad 50 utworów symfonicznych i kameralnych. Jest autorem muzyki do ponad 50 filmów fabularnych i dokumentalnych, tworzy także muzykę teatralną i eksperymentalną.

 

W związku z sytuacją epidemiczną i wprowadzonym obostrzeniami, wszystkie koncerty tegorocznej edycji DKL będą odbywały się przy zachowaniu odpowiednich rygorów sanitarnych. Zgodnie z Wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, wydanymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, uczestnicy imprezy zobowiązani są do zachowania dystansu społecznego od innych osób, zakrywania ust i nosa (prosimy o przyniesienie maseczek lub przyłbic), a także dezynfekcji rąk przed wejściem i po zakończeniu koncertu.

reklama

 

Przed wejściem na koncert należy okazać obsłudze wypełnione i wydrukowane oświadczenie (wzór oświadczenia można pobrać wcześniej ze strony internetowej RTM: http://rtm.org.pl).

 

Wejście wyłącznie dla osób posiadających wcześniejszą rezerwację – wstęp jest bezpłatny.

 

Niestety, ze względu na bardzo duże zainteresowanie wydarzeniem, wszystkie miejsca zostały już zarezerwowane!

 

Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne planuje transmisję koncertu w trybie online, tak aby był dostępny dla wszystkich melomanów.

reklama

 

Link do wydarzenia na  kanale YT:

 

Transmisję finansuje Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim. Koncert dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Sponsorami strategicznymi wydarzenia są: Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek” w Radzyniu Podlaskim oraz dr Gerard sp. z o.o w Międzyrzecu Podlaskim. Inni darczyńcy, to: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Radzyniu Podlaskim, Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim, SPOŁEM Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Radzyniu Podlaskim, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Radzyniu Podlaskim, Górnicza Fabryka Narzędzi sp. z o.o. w Radzyniu Podlaskim, POLESIE sp. z o. o. spółka komandytowa w Łukowie oraz AUTO-MAN Krzysztof Manowiec Białka.

 

 

Są jeszcze wolne miejsca na nasze kolejne koncerty:

 

11 października – recital fortepianowy Marcina Dominika Głucha;

 

24 października – koncert kameralny z okazji 230. rocznicy urodzin Karola Lipińskiego w wykonaniu artystów: Krzysztof Jakowicz – skrzypce i Robert Morawski – fortepian;

 

7 listopada – koncert jazzowy w wykonaniu „Warsaw/Paris Jazz Quintet”.

 

Wstęp bezpłatny po uprzedniej rezerwacji miejsc pod tel. 735 459 235.

 

Kierownictwo organizacyjne: Agnieszka Jeż

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama