- Tradycyjnie już w wielkopostnym czasie oddajemy hołd rozstrzelanym żołnierzom Wojska Polskiego przez Katyńską Drogę Krzyżową – mówiła Ewa Grodzka, dyrektor szkoły.
Miejsce pamięci ofiar katyńskich na radzyńskim cmentarzu komunalnym powstało z inicjatywy dyrekcji, nauczycieli historii, księży, katechetów z I LO oraz dzięki życzliwości i pomocy władz i mieszkańców Radzynia. Po raz pierwszy marsz pamięci przeszedł na cmentarz komunalny, gdzie dziś znajduje się Krzyż Katyński w kwietniu 2009 roku, aby zasadzić tutaj dąb pamięci. Jest to jeden z 210 857 dębów posadzonych w ramach ogólnopolskiego programu "Katyń - ocalić od zapomnienia". Drzewo zostało posadzone dla uhonorowania pamięci porucznika Tadeusza Borkowskiego. W 2012 roku obok dębu pamięci stanęła także pamiątkowa tablica z nazwiskiem porucznika, a w 2014 roku krzyż katyński.
Wydarzenie zakończono złożeniem wieńców, zapaleniem zniczy oraz modlitwą w intencji poległych za Ojczyznę. Uroczystość przygotowały nauczycielki: Monika Nowicka, Teresa Jończak, a w wydarzeniu uczestniczyła również rodzina zamordowanego w Katyniu, porucznika Tadeusza Borkowskiego.