Reklama

Reklama

Lubelskie Archiwa Rodzinne Niepodległej

Opublikowano: 17 grudnia 2020 13:16
Autor: Jakub Hapka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Wystawa "Lubelskie Archiwa Rodzinne Niepodległej" została przygotowana przez Archiwum Państwowe w Lublinie. Zaprezentowano na niej materiały z archiwów rodzinnych przekazanych, lub udostępnionych przez osoby prywatne, wśród nich wybrane akta Tadeusza Mycka (1923-2019), harcerza, żołnierza AK, architekta, rysownika, urodzonego w Adamkach k/Radzynia, przechowywane w zasobie Archiwum Państwowego w Lublinie Oddział w Radzyniu Podlaskim.

Reklama

Ze wstępu do wystawy: "Wystawa zrealizowana została przez Archiwum Państwowe w Lublinie w ramach projektu „Archiwa Rodzinne Niepodległej”, którego celem jest podniesienie w społeczeństwie świadomości wartości dokumentów przechowywanych w rodzinnych archiwach oraz zwrócenie uwagi na ich znaczenie dla dokumentowania postaw patriotycznych i wysiłku włożonego w odbudowę kraju po odzyskaniu niepodległości.

 

Wybrane archiwalia rodzinne pokazują także rolę i znaczenie osób, rodzin jak i społeczności lokalnych w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. (...)

 

Wystawa przygotowana została z myślą o tych wszystkich, którzy interesują się historią własnej rodziny, regionu czy też kraju, poszukiwaniami genealogicznymi, starymi dokumentami i fotografiami. W związku z powyższym jest ona skierowana do szerokiego kręgu odbiorców: młodzieży szkolnej, nauczycieli, studentów, regionalistów, środowiska naukowego oraz do osób, które pragną poznać i udokumentować dzieje własnych rodzin. Mamy nadzieję, że zachęci ona wszystkich, którzy posiadają w swych domach stare dokumenty i fotografie do roztoczenia nad nimi właściwej opieki, jako nad istotną częścią narodowego zasobu archiwalnego."

 

Linki do wystawy:

http://lac.lublin.pl/archiwarodzinne/

http://lac.lublin.pl/archiwarodzinne/archiwa/tadeusz-mycek/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.