reklama

Malarstwo jako przymus i odskocznia- wernisaż prac Arkadiusza Kulpy

Opublikowano:
Autor:

Malarstwo jako przymus i odskocznia- wernisaż prac Arkadiusza Kulpy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaDziś, w Galerii "Oranżeria" odbył się wernisaż prac Arkadiusza Kulpy, wieloletniego pracownika Radzyńskiego Ośrodka Kultury. - Przyznam, że dziwnie się czuję otwierając swoją wystawę - przyznał autor, który zaprezentował swoje prace z ostatnich lat. 

Od 5 lat autor zaprezentowanych prac opiekuje się radzyńską "Galerią". 

-Tytułu wernisażu ("Wyższe stany konieczności") nie należy mylić ze stanem wyższej konieczności, z kodeksu postępowania karnego - żartował Arek. - Kiedyś przyszła i do głowy taka nazwa tworzonego obrazu. To stan człowieka, który ma jakąś pasję. To wewnętrzny przymus do obcowania z nią. Dla mnie przymusem jest malowanie. Gdy z różnych przyczyn nie mogę malować, czuję się jak na odwyku. Mam stan odstawienia.

Jak wyznał, przygodę z malarstwem zaczynał 20 lat temu. - To dla mnie bufor bezpieczeństwa, malarstwo w wielu rzeczach pomaga, jest odskocznią, pozwala zapomnieć o problemach.

Zaprezentowane prace powstały w ostatnich kilku latach. - Dziś wybrałbym inny kierunek studiów. Pan Marek Leszczyński w podstawówce coś we mnie widział. Wszystko zaczęło się od chust wojskowych.

Pracownicy ROK-u przygotowali dla Arkadiusza małą niespodziankę - portret stworzony przez Antoninę Bożym-Rotari.

Wernisaż zwieńczył występ zespołu Luz Band. - To już taka tradycja, że wasze koncerty uświetniam swoją wystawą - dziękował zaprzyjaźnionym muzykom Kulpa.

*

Arkadiusz Tomasz Kulpa - rocznik 1976.

Urodził się i mieszka w Radzyniu Podlaskim. Absolwent Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Rysuje, maluje, pisze ikony.

Swoją twórczość prezentował na wystawach zbiorowych: „Przegląd Twórczości Nieprofesjonalnej” oraz „540 lat – Metamorfozy Radzynia”, na wystawie ikon „Przez wszystko przemawiałeś do mnie Panie”. Jest uczestnikiem plenerów malarskich, miłośnikiem polskiego baroku oraz badaczem rodzinnego Radzynia.

Jego prace znajdują się w prywatnych zbiorach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Niemczech, na Węgrzech, USA, Japonii, Włoszech, Austrii, Francji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE