Narodowe Czytanie w gm. Ulan

kultura „Narodowe Czytanie… w Ulanie” objęte, jak co roku, patronatem Wójta Jarosława Koczkodaja odbyło się wczoraj, 5 września na „scenie natury” w romantycznym ogrodzie „Zielona” 17 Państwa Eleonory i Zygmunta Adamczyków w Sobolach.

JH

Opublikowano: 6 września 2020 06:07 | Aktualizacja: 6 września 2020 06:07

Po odczytaniu listu Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Pan Wójt otworzył spotkanie a za chwilę jako Kirkor zapukał do pustelni aby z gospodarzem „Zielonej” 17 odczytać pierwszą scenę pierwszego aktu „Balladyny”.

 

W kolejnych scenach usłyszeliśmy  Bożenę Krawczyk – Dyrektora GZEAS w Ulanie-Majoracie, której partnerowała licealistka Julia Sposób jako Balladyna; Magdalenę Domańską – kierownika Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie, której partnerowali Pola Bielecka i Mateusz Osak,  Arkadiusza Capa – Dyrektora Szkoły Podstawowej w Sobolach oraz Małgorzatę Karpińską – Dyrektora Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie w asyście córek Aleksandry i Magdaleny.

 

 

W pozostałych epizodach wystąpili uczniowie szkół podstawowych z naszej gminy, oraz instruktor i aktorzy Teatru STRASZYDEŁKA. Narrację wiążącą poszczególne akty i sceny poprowadziła Ania Lipińska.

 

Wójt Gminy Jarosław Koczkodaj podkreślił, że czytanie polskiej literatury, jej odczuwanie i świadoma interpretacja to wyraz polskości. W sytuacji pandemicznego dystansu i koniecznej profilaktyki, w wydarzeniu nie mogła brać udziału liczniejsza grupa osób. Dzięki obecnym możliwościom zainteresowani mogli obejrzeć relację bezpośrednią.

 

Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali pamiątkowe breloczki z logo Narodowego Czytania 2020, a osoby czytające także pamiątkowe dyplomy. Jolanta Palica, dyrektor GBP podziękowała nauczycielom poszczególnych szkól przygotowującym uczniów do tego pięknego wydarzenia wręczając egzemplarze dramatu „Balladyna” Juliusza Słowackiego ostemplowane pamiątkową pieczęcią.

 

 

Organizatorzy i uczestnicy dziękują Państwu Eleonorze i Zygmuntowi Adamczykom bo w zakątkach ich ogrodu „Zielona” 17 poszczególne sceny znalazły piękną naturalną scenografię.

 

 

Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Ulan-Majorat Jarosław Koczkodaj, Gminna Biblioteka Publiczna, Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie i Teatr Małe STRASZYDEŁKA. Przy realizacji projektu współpracowały także lokalne szkoły podstawowe.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.