reklama

Patrzeć tak, żeby widzieć i wiedzieć. Warsztaty fotograficzne z Maksem Skrzeczkowskim (galeria)

Opublikowano:
Autor:

Patrzeć tak, żeby widzieć i wiedzieć. Warsztaty fotograficzne z Maksem Skrzeczkowskim (galeria) - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura- Mi płacą za patrzenie – przyznał Maks Skrzeczkowski, fotograf, wykładowca na UMCS, podróżnik, kazimierzanin. 13 czerwca warsztatami dla młodzieży otworzył cykl spotkań w ramach II Radzyńskich Dni Fotografii.

Podczas spotkania uczulał młodzież na dobrą fotografię, której definicja jest prosta.

- Dobre zdjęcie to nic dodać, nic ując. Jak osiągnąć taki efekt? Warunków jest sporo, ale prezentowane slajdy ze zdjęciami z podróży do Indii, wyprawy morskim brzegiem czy na objętą wojną Ukrainę, dowiodły, że jest to możliwe i że warto próbować. - Początkujący fotograf zazwyczaj chce na zdjęciu pokazać wszystko, doświadczony – wie, co pozostawić poza kadrem - to praca domowa na długą przygodę z aparatem fotograficznym w dłoni dla wszystkich.

Maks Skrzeczkowski - Magister sztuki, fotograf, podróżnik, wykładowca na Podyplomowych Studiach Fotografii oraz na Wydziale Politologii (UMCS), a także w Lubelskiej Szkole Sztuki i Projektowania, fotoreporter magazynu "Lajf", międzynarodowy obserwator wyborów prezydenckich na Ukrainie (2004), animator kultury – organizator licznych imprez fotograficznych oraz pokazów podróżniczych, koordynator projektu Akademia Odkryć Fotograficznych (prowadzonego w Centrum Kultury w Lublinie przez Pracownię Promocji Dziedzictwa Kulturowego). Wielokrotnie wyróżniony i nagradzany w konkursach fotograficznych oraz za działania w dziedzinie kultury. Zasiadał w jury licznych konkursów fotograficznych. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Historii Fotografii w Krakowie. Mieszka i pracuje w Kazimierzu Dolnym.

Wystawy:

  • Indie-poza czasem / Muzeum L.Ukrainki / Kijów, Ukraina (2015);
  • Nie tylko Tokio / Muzeum Pałac w Wilanowie / Polska (2004);
  • The Magic / Krakow, Six-images Fotogalerie / Amsterdam, Holandia (2004).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE