Potrącenie rowerzysty na krajowej dziewiętnastce

kultura Radzyńscy mundurowi wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na DK-19 w Radzyniu Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierujący rowerem wykonując manewr skrętu w lewo wjechał wprost pod jadący w tym samym kierunku samochód ciężarowy marki Man. Cyklista z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

Opublikowano: 12 lutego 2020 08:17 | Aktualizacja: 12 lutego 2020 08:17

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 5:20 w Radzyniu Podlaskim na drodze krajowej nr 19. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 52-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego jadący rowerem doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym. Mężczyzna najprawdopodobniej skręcił w lewo, wjeżdżając wprost pod koła jadącego w tym samym kierunku samochodu ciężarowego m-ki Man wraz z naczepą. Ciężarówką kierował 33-letni mieszkaniec gm. Drelów. Cyklista w wyniku wypadku doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala.

Kierujący manem był trzeźwy co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem, natomiast od kierującego jednośladem została pobrana krew do badań. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Pamiętajmy, że rowerzyści, motocykliści i piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W samochodzie kierowcę i pasażerów chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne i karoseria pojazdu. Kierujący jednośladami na takie zabezpieczenia liczyć nie mogą. Nawet podczas jazdy z niewielką prędkością kierujący jednośladem podczas zderzenia z pojazdem może zostać poważnie ranny.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.