reklama

Promocja książki „Podlaskie Drogi do Niepodległości”. Być ogniwem w ogniwach pokoleń

Opublikowano:
Autor:

Promocja książki „Podlaskie Drogi do Niepodległości”. Być ogniwem w ogniwach pokoleń  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaO podlaskich drogach do niepodległości, walce militarnej na frontach, walce duchowej - o utrzymanie polskiej kultury i katolickiej wiary, które utrzymały przy życiu ducha narodu pozbawionego swojej państwowości na ponad wiek - rozmawiano podczas wieczornicy patriotycznej w Sanktuarium MBNP. 

Książka zawiera działy :„Podlaskie drogi do Niepodległości”, „Rody – ludzie – tradycje domowe”, „Duchowość i kultura”,  „Tradycje ideowe i militarne”.  Poprzedzają je słowa wstępu autorstwa  bpa Antoniego Pacyfika Dydycza, wicemarszałek Senatu RP Marii Koc i senatora RP Waldemara Kraski. Książka w cenie 35 zł jest do nabycia w parafii i w radzyńskich księgarniach. Kustosz sanktuarium ks. Roman Wiszniewski docenił publikację i pracę naukowców, dzieło, które przekazuje ducha narodu. - Uczmy się sięgając we przeszłość, być mądrzejszymi na jutro - mówił, dziękując historykom za pracę naukową, która pozwala spojrzeć na minione dwa wieki oczami Podlasiaka. Powiedział też wiersz - życzenie: -  Zachowuj wiarę szlachetną, zachowuj. I żyj miłością swojego narodu. A w chwilach trudnych, a w chwilach zaborów, o idealną oprzyj się wiarę. Jak powój...

Na spotkaniu o swoich publikacjach mówili :  redaktorzy i autorzy: Artur Rogalski (Sztafeta, czyli kilka (wybranych) cytatów książkowego leitmotivu niepodległości), Andrzej Szabaciuk (Polityka władz carskich wobec Kościoła greckokatolickiego na południowym Podlasiu w latach 1863-1875), Artur Ziontek (Feliks Bartczuk (1846-1946) – ostatni weteran powstania styczniowego) oraz Dariusz Magier  (Sto lat przeciwko Niepodległej. Państwo polskiej wspólnoty narodowej i jego wrogowie – casus Podlasia]. Recenzentów książki reprezentował  dr hab. Artur Górak z Zakładu Archiwistyki i Nauk Pomocniczych Historii UMCS.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE