Zaplanowana inwestycja, w ciągu najbliższych 3 lat, obejmie swoim zasięgiem lokalizacje określone w projekcie POPC jako „białe plamy”, czyli zabudowę jednorodzinną i wielorodzinną na terenach podmiejskich i wiejskich tam, gdzie obecnie nie ma możliwości świadczenia szerokopasmowych usług dostępu do Internetu i umożliwi podłączenie do sieci światłowodowej ponad 17 tysięcy gospodarstw domowych.
Sieć telekomunikacyjna zostanie zaprojektowana i zrealizowana z wykorzystaniem nowoczesnej technologii FTTH (Fiber to the Home). Jest to technologia doprowadzająca kable światłowodowe do każdego gospodarstwa domowego i każdej jednostki oświatowej z osobna, umożliwiając mieszkańcom, uczniom i pracownikom oświatowym korzystanie z przesyłu danych o największej, możliwej obecnie prędkości oraz bardzo wysokiej niezawodności.
Priorytetem w projekcie POPC jest podłączenie w w/w obszarze 71 jednostek oświatowych wskazanych przez Ministerstwo Cyfryzacji w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Wybudowana sieć OSE będzie w całości finansowana z budżetu państwa i pozwoli szkołom na bezpłatne korzystanie z Internetu o wysokiej przepustowości. Dzięki temu nauczyciele otrzymają nowoczesne rozwiązania do wykorzystania w codziennej pracy z dziećmi.