Zgromadzonych powitała prezes stowarzyszenia, Sylwia Marczuk, dziękując za obecność, wsparcie i gotowość do uczestniczenia w szeregu konkurencji oraz chęci kibicowania uczestnikom zmagań. Dobrej zabawy życzył wiceburmistrz Radzynia, Sławomir Lipski.
Paraolimpiada zaczyna się od tradycyjnego przemarszu uczestników, których prowadzą werbliści z Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu. Odgrywany jest także hymn "Ósmego Koloru Tęczy" w wykonaniu Jacka Musiatowicza.
Imprezę prowadzili: Marta Belniak oraz Zbigniew Smółko. Oprócz olimpijskich zmagań zgromadzeni mogli podziwiać bogatą część artystyczną: „Ulaniaków”, „Filipinki” z Domaszewnicy, różne grupy wiekowe tancerzy z Radzyńskiej Szkoły Tańca Grzegorza Demuchy i Pawła Jabłońskiego.
W Paraolimpiadzie udział wzięli zespoły z następujących placówek: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Firleju, Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Radzynia, Zespół Szkół w Wohyniu, Zespół Szkół w Ulanie, Zespół Szkół w Białce, Szkoła Podstawowa w Lisiowólce, SP w Domaszewnicy, SP Nr 1 w Radzyniu, SP Nr 2, I LO, Dzienny Środowiskowy Dom Samopomocy w Radzyniu, Środowiskowy Dom Pomocy w Anielinie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kocku i Kolembrodach oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Firleju.
Wolontariuszami - uczniowie wszystkich radzyńskich szkół oraz z Zespołu Szkół w Wohyniu i Białce.