Reklama

Reklama

"Ulaniacy" ambasadorami gminy Ulan-Majorat

Opublikowano: pt, 6 sie 2021 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Stowarzyszenie Ulańskie Forum Inicjatyw Społecznych pozyskało fundusze od Gminy Ulan-Majorat na rozwój Zespołu Pieśni i Tańca „Ulaniacy”.

Reklama

W ramach projektu „Ulaniacy” swojej Gminie już wkrótce zostaną zorganizowane warsztaty w zakresie tańca ludowego dla dwóch grup wiekowych zespołu. Grupa pierwsza pozna kulturę ludową: obyczaje, obrzędy, stroje, pieśni ludowe oraz tańce, m.in. wiwaty, przodki, chodzone a także tańce obrzędowe i zabawy taneczne (z rekwizytami – chusteczkami, batami, butelkami).

Grupa druga pozna obyczaje obejmujące tereny południowo-wschodniej Polski, które należą do najbardziej zróżnicowanych pod względem kulturowym obszarów naszego kraju i tańce takie, jak: „polka dzwon”, „polka trzęsionka”, „polka uginana”, „polka w lewo”, „polka kucana”, itd. Tańce te odznaczają się na ogół dużą ruchliwością i żywym tempem, świadczą o bujnym temperamencie i wesołym usposobieniu mieszkańców tych terenów. Warsztaty dla obu grup poprowadzi wykwalifikowany trener tańca ludowego o uznanym autorytecie w Polsce, członek Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” z Poznania.

W ramach integracji członków całego zespołu, zaplanowany został dwudniowy wypoczynek nad Jeziorem Białym w Okunince. Integracja w takiej formie wpłynie pozytywnie na poczucie przynależności członków zespołu do grupy i podziała motywująco na dalszą pracę.

Od miesiąca sierpnia 2021 r. do końca trwania projektu będą organizowane cykliczne zajęcia tańca ludowego i wokalu, które przyczynią się do rozwoju zespołu „Ulaniacy”. Zajęcia te umożliwią doskonalenie umiejętności tanecznych i wokalnych młodzieży. Pozwolą kształcić poczucie rytmu, prawidłową postawę ciała i elastyczność ruchu, ale także na bieżąco korygować szczególnie techniczną stronę kroków i figur tanecznych.

W ramach projektu zaplanowano również profesjonalną sesję zdjęciową oraz zakup koszulek z logo zespołu i Gminy Ulan-Majorat. Wspólne zdjęcia i zakupione koszulki wpłyną pozytywnie na poczucie przynależności dzieci oraz młodzieży tańczących i śpiewających w zespole do grupy i zmotywują ich do dalszych działań.

Zespół Pieśni i Tańca „Ulaniacy” wystąpi z koncertem podczas Radzyńskiego Jarmarku Sztuki i Rękodzieła, Dożynek Gminno-Parafialnych w Ulanie-Majoracie oraz Dożynek Powiatowych w Czemiernikach. Celem koncertów jest prezentacja i upowszechnianie dorobku artystycznego zespołu, ochrona tradycji regionu, promowanie twórczości muzycznej i tanecznej. Występy przyczynią się do krzewienia polskiej kultury ludowej, a tym samym doprowadzą do wzrostu świadomości odbiorców w tym zakresie.

Dzięki wsparciu Wójta Gminy Ulan-Majorat, Zespół Pieśni i Tańca „Ulaniacy” będzie mógł się rozwijać i doskonalić swoje umiejętności, by służyć społeczności lokalnej i promować naszą małą ojczyznę w powiecie, województwie i kraju.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy