Reklama

Reklama

W piątek w Kocku wernisaż fotografii Krzysztofa anina Kuzko

Opublikowano: pon, 7 cze 2021 11:27
Autor:

W piątek w Kocku wernisaż fotografii Krzysztofa anina Kuzko - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Galeria "Ordy" Domu Kultury w Kocku zaprasza na wernisaż fotografii Krzysztofa anina Kuzko, który odbędzie się w najbliższy piątek, 11 czerwca o godz. 17.00. Podczas wernisażu wystąpi jazzowy zespół JAH Trio.

Reklama

Krzysztof Kuzko mieszka i pracuje w Lublinie, fotografuje od 1973 roku. Jest członkiem honorowym Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz członkiem Radzyńskiego Klubu Fotograficznego „Klatka”. Jest uczestnikiem (prowadzącym) spotkań, prelekcji, warsztatów fotograficznych. Uczestniczy w posiedzeniach jury, w licznych konkursach fotograficznych.

W 2008 roku lubelskie media wyróżniły Krzysztofa Kuzko tytułem Bene Meritus Terrae Lublinensi. W 2011 roku, w rocznicę 75-lecia utworzenia Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego został uhonorowany Nagrodą Prezydenta Lublina oraz Nagrodą Kulturalną Województwa Lubelskiego (40-lecie pracy twórczej).

W 2014 roku został laureatem nagrody środowisk twórczych Lublina – „Angelus Lubelski”. Krzysztof Kuzko jest komisarzem, kuratorem wielu wystaw fotograficznych, organizowanych przez Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne. W 2009 roku był pomysłodawcą, inicjatorem i współtwórcą międzynarodowej wystawy fotograficznej „W hołdzie Hartwigowi” – w 100 rocznicę urodzin Edwarda Hartwiga. Jest autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych; indywidualnych, zbiorowych, poplenerowych, pokonkursowych; krajowych i międzynarodowych. Szczególne miejsce w twórczości Krzysztofa Kuzko zajmuje (m.in.) fotografia portretowa.

 

W 2012 roku został przyjęty w poczet członków Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. Decyzją Komisji Kwalifikacji Zawodowych Fotoklubu RP, otrzymał dyplom potwierdzający kwalifikacje do wykonywania zawodu artysty fotografa, fotografika (legitymacja nr 325). Prace Krzysztofa Kuzko zaprezentowano w Almanachu (1995–2017), wydanym przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, w 2017 r. W 2018 roku został uhonorowany Medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” – odznaczeniem przyznawanym przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców – w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W 2020 odznaczony Złotym Medalem „Za Fotograficzną Twórczość” – odznaczeniem ustanowionym przez Zarząd i przyznawanym przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców, w odniesieniu do obchodów 25-lecia powstania Fotoklubu RP[20].

*

JAH to akustyczne trio jazzowe złożone z utalentowanych polskich muzyków młodego pokolenia. Zespół tworzą lider Jan Jarecki - fortepian, Michał Aftyka - kontrabas oraz Marcin Sojka - perkusja. Trio w swojej twórczości stawia na nowoczesne brzmienie ale przy tym nie porzuca jazzowej tradycji. Bardzo ważne dla nich są śpiewność melodii, różnorodność rytmiczna oraz rozbudowana harmonika. Wykorzystują elementy swingu, groove’u oraz szeroko pojętej improwizacji. Laureaci konkursów ogólnopolskich oraz zagranicznych. Trio występowało na jednej scenie przed artystami, takimi jak: Ewa Uryga & New York Collective, Wojciechem Karolakiem, Markiem Soskinem, Stanisławem Soyką i innymi. Zespół w grudniu 2019 zarejestrował swój debiutancki album, który ukazał się 28 maja 2021 roku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.