"Podwójny" wernisaż malarstwa

kultura Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę malarstwa Stanisławy Kotarskiej i Teresy Stasiak. Wernisaż odbędzie się 25 września 2020 r. o godz. 18:00 w Galerii Oranżeria w ROK.

Jakub Hapka

Opublikowano: 18 września 2020 05:00 | Aktualizacja: 18 września 2020 06:20

Teresa Stasiak

Ukończyła studia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii oraz na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Jest członkiem ZPAP, Stowarzyszenia Twórców Kultury „Paleta” w Krasnymstawie oraz Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Należy do grupy artystów malarzy wprowadzanych w tajniki sztuki przez mgr Macieja Bijasa. Zajmuje się malarstwem sztalugowym. Tworzy w technice akrylu. Uczestniczy w plenerach krajowych i międzynarodowych. Bierze udział w konkursach malarskich i przeglądach sztuki. Najważniejsze osiągnięcie – Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Malarskim „Zadra” organizowanym przez galerię Zadra w Warszawie w 2010r. Swoje prace prezentowała na 16 wystawach indywidualnych i ponad 40 zbiorowych.

 

 

Stanisława Kotarska

Maluje z potrzeby serca. Naukę malarstwa rozpoczęła w Ognisku Plastycznym przy lubelskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, początkowo u mgr W. Figla, następnie kontynuowała u mgr W. Arbaczewskiego. W latach 2011/2012 uczęszczała na zajęcia malarskie do mgr M. Bijasa. Interesują ją tematy tj. postać, martwa natura i tradycja wiejska. Wielokrotnie uczestniczyła w wystawach zbiorowych organizowanych przez TPSP. Zorganizowała kilka wystaw indywidualnych m.in w Motyczu, Zawieprzycach, Radawczyku. Od kilku lat współpracuje z LGD „Kraina wokół Lublina” organizując i prowadząc plenery, na których powstają prace przeznaczone na cele charytatywne. Od 2016r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków w Lublinie.

 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.