reklama

Z piosenką na ustach od 15 lat

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Picasa

Z piosenką na ustach od 15 lat - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaPiętnaście lat minęło jak jeden dzień zespołowi Wrzos z Kąkolewnicy, który w sobotę 25 kwietnia obchodził swój jubileusz.

Z tej okazji Gminny Ośrodek Kultury zapełnił się przyjaciółmi zespołu, którzy wspólnie świętowali ich urodziny. Były kwiaty, prezenty i piękne słowa w kierunku jubilatów. 

Zespół Wrzos powstał w 2000 roku, jako pierwszy zespół o tej nazwie w powiecie. Pomysłodawczynią założenia zespołu była Stanisława Litwiniec i Józefa Iwanowska oraz nieżyjący już Henryk Woch. Zespół w swoim repertuarze posiada ponad 300 pieśni ludowych, kolęd, pieśni maryjnych, wielkopostnych, biesiadnych i tematycznych, związanych z uroczystościami. W większości wykonuje utwory w układzie dwugłosowym. Część materiału pieśniowego, zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej jest autorska. 

Z zespołem współpracuje Stanisław Iwanowski, który układa teksty okolicznościowe. W ciągu 15 lat zespół wystąpił 400 razy, otrzymując wiele podziękowań i wyróżnień. Dostając nagrody między innymi na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich w Terespolu, I miejsce na Powiatowym Przeglądzie Pieśni Maryjnych w Ostrówkach, trzykrotnie brał udział w wojewódzkich eliminacjach Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. 

Głównym zadaniem zespołu jest pielęgnowanie śpiewu ludowego, przypominanie zapomnianych pieśni oraz upowszechnianie kultury. Nad prawidłową warstwą muzyczną zespołu czuwa kierownik muzyczny, Sławomir Woch.

Oprócz jubileuszu Zespołu Wrzos w sobotę (25 kwietnia) odbył się Festiwal Piosenki Podlaskiej pod hasłem ,,śpiewamy o miłości”, w którym wystąpiły następujące zespoły: „Kalina” z Wygnanki ,„Niezapominajki” z Turowa, „Ale - Baby” z Kapelą z Berezy, „Piwonia” z Wohynia, „Zorza” z Bełcząca, „Brzozowianki” z Brzozowicy Dużej, „Echo” z Przychód, „Tęcza” z Brzozowicy Małej, „Świerżanki” ze Świerż, „Ziemianki” z Przegalin Dużych, „Różanki” z Żakowoli Starej, „Polne Kwiaty” z Kolembród, „Rosa” z Czemiernik, „Melodia” z Domaszewnicy, „Tradycja” z Ulana, „Echo i Kwartet” Stoczek, „Czerwone Korale” z Zabiela, „Malwy” z Komarówki, „WRZOS” z Radzynia Podlaskiego i „Modry len” z Adamowa

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE