Rezerwowi z zakrytymi ustami i nosami

sport Lubelski Związek Piłki Nożnej zaostrzył wytyczne dotyczące organizacji meczów.

Mateusz Połynka

Opublikowano: 11 sierpnia 2020 13:24 | Aktualizacja: 12 sierpnia 2020 04:17

Z uwagi na wzrost zachorowań na COVID-19 w Polsce Lubelski ZPN poinformował o wytycznych dotyczących organizacji rozgrywek IV ligi i niższych klas rozgrywkowych.

Zawodnicy rezerwowi i inne osoby przebywające na ławce dla zawodników rezerwowych wyłączając trenera podlegają obowiązkowi zakrycia nosa i ust – nieprzestrzeganie tego obowiązku będzie skutkowało konsekwencjami dyscyplinarnymi.

- PZPN poprosił, żeby przed meczem I rundy Pucharu Polski z Pogonią Siedlce przebadać wszystkich piłkarzy oraz sztab trenerski i osoby związane z drużyną (pracowników klubu, obsługę itd.) W poniedziałek pobrano próbki od 42 osób. U żadnej z nich nie potwierdzono zakażenia koronawirusem, jednak w niektórych przypadkach wynik nie był w pełni jednoznaczny, co przy testach z krwi nie jest rzadkim zjawiskiem. Jutro rano badanie zostanie powtórzone przy użyciu bardziej pewnej metody – informuje członek zarządu klubu Przemysław Kośmider. W tej sytuacji, dbając o najwyższe standardy bezpieczeństwa zawodników naszych i rywala, postanowiliśmy przełożyć mecz z Wólczanką i do czasu otrzymania pewnych wyników wprowadzić odpowiednie procedury – zapewnia Kośmider.

Przed sezonem w podobnej sytuacji znalazło się kilka innych klubów. W jednym z nich wstępne badanie wykazało PIĘTNAŚCIE podejrzanych wyników. Po dokładniejszym badaniu testem wymazowym wszystkie okazały się fałszywymi alarmami. Mamy nadzieję, że tak będzie też w tym wypadku.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.