Ruszają zapisy taekwon-do do grupy początkującej!

sport Wszystkich chętnych powyżej 7 roku życia, którzy chcą rozpocząć treningi taekwon-do Łukasz Ciężki zaprasza na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 8.09 o godz. 17:00 w (dawnym ODK-u) przy ul. Wyszyńskiego 14 (boczne wejście schodami).

JH

Opublikowano: 27 sierpnia 2020 07:33 | Aktualizacja: 27 sierpnia 2020 07:33

Ruszają zapisy taekwon-do do grupy początkującej!!!

Wszystkich chętnych powyżej 7 roku życia, którzy chcą rozpocząć treningi taekwon-do zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 8 września o godzinie 17:00 w (dawnym ODK-u) przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 14 (boczne wejście schodami).

 

Dlaczego treningi taekwon-do?

 

- sporty walki zapewniają wszechstronny i wielokierunkowy rozwój organizmu,

- systematyczne treningi Taekwon-do podnoszą poziom dzielności, waleczności obniżając jednocześnie poziom lęku i agresji,

- treningi kształtują zdolności motoryczne, zapewniając lepsze samopoczucie i wysportowaną sylwetkę,

- ogólnorozwojowe ćwiczenia zapewniają oddziaływanie korygujące na wady postawy,

- dzięki treningom uczestnicy zajęć zyskują znajomości i przyjaźnie na długie lata,

- uczestnicząc we współzawodnictwie sportowym jest możliwość zwiedzenia przepięknych okolic naszej Polski jak i różnych części świata,

- uczą samokontroli i dyscypliny podczas zajęć oraz w życiu codziennym,

- trenując taekwon-do zyskujesz umiejętności z zakresu samoobrony, poznając techniki sztuk walki,

- kształtowanie szacunku wobec siebie i innych,

 

 

Co to jest Taekwon-do?

 

 

To perfekcyjna sztuka samoobrony, sztuka walki i życia, powstała w Korei w 1955 roku. Wymyślona i naukowo opracowana przez generała Choi Hong Hi. W dosłownym tłumaczeniu Taekwon-do oznacza: Tae - stopa, noga, kopnięcia i skoki, Kwon - pięść, rozbicie pięścią, Do - droga, sposób, styl, sztuka życia. Taekwon-do jest formą aktywnego spędzania wolnego czasu dla ludzi w każdym wieku. Trening sztuki walki podnosi sprawność fizyczną, kształtuje cechy charakteru, podnosi poczucie pewności siebie oraz poprzez dyscyplinę, poprawia umiejętność pracy w grupie.  

Jeśli masz obawy albo nie jesteś zdecydowany, przyjdź, spróbuj i już po pierwszych treningach zostaniesz z nami. Ilość miejsc ograniczona!

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.