Reklama

Reklama

190 tys. zł dla szkół z gm. Kąkolewnica

Opublikowano: wt, 28 gru 2021 07:00
Autor:

190 tys. zł dla szkół z gm. Kąkolewnica - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nagłośnienie, mikroskopy, drukarki 3D oraz nowoczesne narzędzia np. do lekcji fizyki. To wszystko mogą kupić szkoły dzięki pieniądzom z programu "Laboratoria przyszłości"

Reklama

Pieniądze, które przyznał gminie wojewoda, pochodzą z funduszu przeciwdziałania covid-19.

- Są przeznaczone na rozwijanie szkolnej infrastruktury w ramach programu "Laboratoria przyszłości" - wyjaśniła skarbnik gminy, Agnieszka Fijałek-Ładna. Gmina Kąkolewnica zobowiązana jest wydać co najmniej 60 proc. przyznanej kwoty do końca 2021 r. Wymagało to wprowadzenia zmian w tegorocznej uchwale budżetowej, na co radni zgodzili się jednogłośnie.

- Do jakich szkół i w jakich kwotach trafi ta dotacja? - zapytał radny Piotr Czerwiński.

- Jest przyznawana w zależności od wielkości szkół. 30 tys. zł do 100 uczniów, 60 tys. zł od 101 do 200 dzieci, 70 tys. zł od 201 uczniów do 234. Część wyposażenia jest przypisana do programu, a część wybiera szkoła w ramach swojego zapotrzebowania - odpowiedziała pani skarbnik.

Podział dotacji

75 tys. zł trafi do Szkoły Podstawowej w Kąkolewnicy, 30 tys. zł do Zespołu Oświatowego w Brzozowicy. 30 tys. zł przeznaczono dla ZO w Polskowoli. Taka sama kwota trafi do placówek w Turowie i Żakowoli Poprzecznej. - Na co te pieniądze mogą być wydatkowane? - pytał radny Piotr Jezierski. - M.in. na nagłośnienie, mikroskopy, drukarki 3D oraz nowoczesne narzędzia np. do lekcji fizyki. Wiem, że szkoła w Kąkolewnicy ma już zamówione wszystko w 100 proc. - odpowiedziała wójt Anna Mróz. "Laboratoria przyszłości"

"Laboratoria Przyszłości"

To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Chodzi o wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach "Laboratoriów Przyszłości" organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe, które będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy