Reklama

Reklama

7. rocznica nadania Szkole Podstawowej w Białce imienia św. Jana Pawła II

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj, w Szkole Podstawowej w Białce odbyła się uroczystość z okazji VII rocznicy nadania imienia szkole. Ceremonia miała miejsce przed pomnikiem Patrona.

Reklama

 Dyrektor Szkoły Dariusz Jurek, który powitał zaproszonych gości: Wiesława Mazurka – Wójta Gminy Radzyń Podlaski, Barbarę Palicę – Przewodniczącą Rady Gminy,  Annę Grochołę – Zastępcę Wójta,  Henryka Rosińskiego – Wiceprzewodniczącego Rady Gminy,  Zenona Matejka – Skarbnika Gminy,  Edytę Skrzeczkowską – Wicedyrektor Szkoły oraz  Halinę Mironiuk – nauczyciela i Radną Gminy Radzyń Podlaski.

Szczególnie serdecznie przywitał najmłodszą społeczność szkolną – delegację dzieci z przedszkola, grupy z klas „0”, nauczycieli oraz pracowników szkoły .

Podkreślił, że patron Św. Jan Paweł II to bardzo ważna postać w życiu szkoły. Wokół niego buduje się tradycje, wprowadza uczniów w świat wartości. Cała społeczność szkolna dokłada wszelkich starań, aby jego nauki były dla nas drogowskazem w pracy i w życiu. Zgromadzeni goście, delegacja dzieci z grup przedszkolnych oraz oddziały z klas „0” pod opieką wychowawczyń po wspólnej modlitwie złożyli kwiaty i zapalili znicze przed pomnikiem.

Wójt Gminy Wiesław Mazurek wspominał wydarzenia z 2014 roku, podczas których Szkoła Podstawowa w Białce jako pierwsza w Polsce otrzymała imię Św. Jana Pawła II. Przypomniał okoliczności i osoby zaangażowane w powstanie pomnika Papieża Polaka. Rocznicowa uroczystość skłoniła wszystkich do zadumy i refleksji nad własnym życiem i postępowaniem. Z tej okazji powstał również montaż słowno-muzyczny „Święty Jan Paweł II naszym wzorem do naśladowania”. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Dyrektor Szkoły Dariusz Jurek, Katarzyna Ostrowska, Ewa Danuta Niewęgłowska, natomiast opiekunem muzycznym Halina Mironiuk. W tych trudnych czasach kiedy nie można spotkać się razem z uczniami na celebracji szkolnej, powstał „zdalny apel” z udziałem dyrekcji, uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz gościa - proboszcza Parafii Św. Trójcy ks. kan. Krzysztofa Pawelca.

Całość dostępna jest na https://youtu.be/al6tTLvnWfo

Święty  Jan Pawł II powidział : „Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać”.

Na zakończenie dyrektor szkoły podziękował uczestnikom za przybycie i zaprosił na Mszę Świętą w intencji społeczności szkolnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy