Reklama

Reklama

Ćwiczenia terytorialsów w gm. Czemierniki

Opublikowano: ndz, 20 wrz 2020 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach 19-20 września 2020 r. ponad 750 żołnierzy Lubelskiej Brygady OT przejdzie intensywne szkolenia rotacyjne. Obok ćwiczeń bojowych, szczególny nacisk położony będzie na rozwijanie kompetencji przeciwkryzysowych. Jednym z miejsc ćwiczeń są Czemierniki.

Reklama

Silne wiatry, huragany, powodzie, wypadki drogowe, na wodzie, katastrofy komunikacyjne oraz działania patrolowe - to najważniejsze tematy ćwiczeń żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, jakie odbywają się w ten weekend, pod okiem instruktorów ze straży pożarnej, policji oraz WOPR. Tego typu ćwiczenia na stałe są wpisane w kalendarz szkoleniowy żołnierzy WOT.

 

 

Głównym zadaniem Terytorialsów jest wspieranie i uzupełnianie możliwości innych służb ratowniczych, szczególnie w przypadku wystąpienia zagrożeń na szeroką skalę. Potencjał ludzki oraz sprzęt specjalistyczny, jakim dysponują żołnierze WOT (np. maszty oświetleniowe, agregaty prądotwórcze, pompy, cysterny, bezzałogowce - Flyeye), pozwalają szybko i skutecznie nieść pomoc osobom poszkodowanym podczas różnych katastrof i klęsk żywiołowych. Drugi blok tematyczny szkoleń przeciwkryzysowych to ćwiczenia rozwijające kompetencje Terytorialsów w obszarze współpracy z innymi służbami w walce z COVID-19.

 

 

Od początku działań przeciwkryzysowych żołnierze 2 LBOT współdziałają z funkcjonariuszami straży pożarnej, policji, straży granicznej, służby lotniczej, placówkami medycznymi oraz samorządami lokalnymi. W najbliższy weekend będą doskonalić umiejętności w obszarze, m.in. przeprowadzania dekontaminacji, wsparcia organów samorządu terytorialnego, współpracy logistycznej z Agencją Rezerw Materiałowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.