Reklama

Reklama

Przetargi i remonty w gm. Kąkolewnica

Opublikowano: wt, 18 maj 2021 05:00
Autor:

Przetargi i remonty w  gm. Kąkolewnica  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Remonty ulic, oczyszczalni, modernizacja łazienek w szkole w Turowie, plac zabaw w Kąkolewnicy - gmina przygotowuje się do przetargów. Pieniądze z budżetu w dużym stopniu przeznacza się na kolejne inwestycje.

Reklama

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kąkolewnica wójt Anna Mróz poinformowała o czekających gminę przetargach.

Remont ulic

Dotyczy to części ul. Różanej, ul. Jodłowej w Kąkolewnicy, w Turowie: tzw. droga "Krawiecka" i "Koziołkowa" oraz droga przy plebanii w kierunku szkoły w Polskowoli

Remont oczyszczalni

Kolejny przetarg zostanie ogłoszony na przełomie maja i czerwca. Będzie dotyczyl także budowy zbornika na osad.

 

873 955 tys. na kanalizację

Nowe zadanie inwestycyjne to "Poprawa stanu gospodarki ściekowej w gm. Kąkolewnica". To projekt współfinansowany z pieniąedzy Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. - To wieloletnie zadanie inwestycyjne, trwające od 2019 r. do 2022 r. - podkreśliła, przedstawiając uchwałę, zmieniającą budżet gminy skarbnik Agnieszka Fijałek-Ładna. Wspomniane wydatki przewidziane są na bieżący rok.

Plany remontów dróg

Kwotę wydatków zwiększono o 334 z przeznaczeniem na modernizację drogi gminnej w Turowie (134 tys. zł), w Polskowoli (150 tys. zł) oraz nowa inwestycję - przebudowa ul. Świerkowej w Kąkolewnicy (zakup działek w celu jej poszerzenia - 150 tys. zł)

Nowe łazienki w SP w Turowie

80 tys. przeznaczono na modernizację sanitariatów w Szkole Podstawowej w Turowie

 

Nowe inwestycje za 138 tys.

Należą do nich: modernizacja świetlicy wiejskiej w Jurkach (102 tys. zł), utworzenie placu zabaw w Kąkolewnicy na ul. Rudnik (20 tys. zł),  w miejscowości Sokule (dodatkowe 9 tys. zł; w sumie - 20 tys. zł) oraz w  Brzozowicy Małej (dodatkowe 7 tys. do kwoty 20 tys. zł)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.