Reklama

Reklama

Gm. Kąkolewnica: nowi dyrektorzy szkół

Opublikowano: pon, 23 sie 2021 05:00
Autor:

Gm. Kąkolewnica: nowi dyrektorzy szkół - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wójt Anna Mróz ogłosiła konkursy na dyrektorów szkół. Dotyczyły Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy oraz Szkoły Podstawowej w Turowie.

Reklama

Dyrektorem ZO w Kąkolewnicy jest Iwona Chmielewska, szkoły w Turowie - Agnieszka Gawryluk. Obie piastują funkcję dyrektora jako p.o.

Podczas ubiegłorocznej sesji Rady Gminy dyskutowano o decyzji wójt, która mianowała pełniących obowiązki dyrektorów.

- Podjęłam taką decyzję w zgodzie z ustawą "covidowską", daje ona taką możliwość - uzasadniała wójt Anna Mróz.

Rok próby

- Pani wójt, jako pracodawca, ma prawo sprawdzić, czy kandydat poradzi sobie na stanowisku dyrektora. Czy nie będzie człowiekiem konfliktowym? Jest to jak najbardziej zasadne, żeby powierzyć obowiązki na rok, a dopiero po roku podjąć jakieś kroki w tej sprawie - przekonywał radny Leszek Jóźwiak.

 

W 2019 roku nie było chętnych na Turów

- Rok wcześniej był ogłoszony konkurs na dyrektora SP w Turowie. Nie mieliśmy kandydatów - skomentowała inspektor ds. oświaty Agnieszka Gosek. - Nastała pandemia, weszły nowe akty prawne, które dają możliwość wydłużenia czasu pełnienia obowiązków. Inspektor dodała, że w sytuacji pandemii powoływanie komisji konkursowej o szerokim składzie (przedstawiciele związków zawodowych, kuratorium, rad pedagogicznych, rodziców) byłoby nieco ryzykowne.

 

Inspektor oświaty: korzystna sytuacja

- Dla pani wójt, pracodawcy, jest to też dobry sposób na to, aby przyjrzeć się pracy dyrektora. Generalnie jest to korzystna sytuacja - stwierdziła Gosek. W gminie są trzy szkoły, gdzie skorzystano z powyższego prawa. Trzecią szkołą jest Zespół Oświatowy w Brzozowicy Dużej - tam p. o. dyrektora jest Justyna Kusek.

 

W Kąkolewnicy konkurs wygrała Iwona Chmielewska, a w Turowie -  Agnieszka Kłos. W Brzozowicy Dużej i Polskowoli wójt nie podjęła jeszcze decyzji - informuje inspektor Gosek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -3

    Zatroskany rodzic.

    Super Kąkolewnica. Odpowiednia osoba na dyrektora w tej szkole. Wreszcie będzie dyscyplina i nauczyciele zaczną uczyć dzieci bezpiecznie(a nie siedzieć na ławkach w sali gimnastyczne??j). Mam nadzieję, że będzie teraz wysoki poziom nauczania. Wierze w Panią dyrektor.