Reklama

Reklama

Gm. Kąkolewnica: szkoła w Polskowoli wygrała 80 tys. na remont stołówki

Opublikowano: pon, 5 lip 2021 04:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kąkolewnica wójt Anna Mróz wręczyła nagrody nauczycielkom ze Szkoły Podstawowej w Polskowoli, zaangażowanym w akcję "Kolorowe stołówki". Placówka zdobyła 1. miejsce, uzyskując ponad 46 tysięcy głosów. Dzięki nim wygraną w wysokości 80 tysięcy złotych przeznaczą na remont stołówki. To historyczne wydarzenie w dziejach szkoły.

Reklama

-Jakiś czas temu, razem z koleżankami, przyszłyśmy prosić o wsparcie w Urzędzie Gminy. A dzisiaj przyszliśmy podziękować - powiedziała inspektor ds. oświaty, Agnieszka Gosek.

Szkoła w Polskowoli wzięła udział w dosyć wymagającej, ogólnopolskiej akcji pt. "Kolorowe stołówki Amica". W tej kacji były trzy kategorie. Nas interesowała ta do 150 uczniów, wystartowaliśmy w niej. Chętnych szkół było bardzo wiele. Z dumą muszę powiedzieć, że zajęliśmy 1 miejsce, uzyskując wynik ponad 46 tysięcy głosów. Mamy niespelna 150 uczniów.

- nakreśliła zasady akcji, jedna  z koordynatorek Marta Szcześniak.

To bardzo duże osiągnięcie dla naszej szkoły. Byłyśmy w wielu miejscach, prosiłyśmy wiele osób, żeby wsparły nas w tej akcji. Na początku było to trudnie - nie wszyscy wierzyli, że się uda. Same nie wierzyłyśmy, czy ta akcja ma sens, czy po prostu nam się powiedzie. Jednak cieszymy się - akcja pokazała, jak wiele wokół siebie   mamy przychylnych i życzliwych osób.

Otrzymaliśmy wsparcie i na pewno dzięki Państwa głosom osiągnęliśmy ten sukces. Dziękujemy za zaangażowanie. Wiemy, że głosowały również całe rodziny. Dziekujemy mieszkańcom gminy Kąkolewnica, którzy również bardzo się zaangażowali. Nie znając nas, oddawali na nas głosy. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli się odwdzięczyć. 

Wygraliśmy 80 tys. zł na remont naszej stołówki. Prace są już w realizacji. Odwiedziła nas komisja z Poznania, prowadząc wizję lokalną. 15 lipca rozpoczną się prace. Czekamy na pełną realizację. Myślimy, że do 1 września remont dobiegnie końca i my oraz uczniowie będziemy mogli się cieszyć nową stołówką. Wygraliśmy 80 tys., ale przede wszystkim wygraliśmy relacje. 

- wyraziła podziękowanie Szcześniak.

Wójt Anna Mróz wręczyła nagrody zaangażowanym w akcję nauczycielkom: Andżelice Kalenik, Małgorzacie Nierodzie i Marcie Szcześniak.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +6 / -2

  Kibicka

  A ta wielka gruba krowa w jasnej bluzce i czarnej spódnicy to kto?

  • 3 miesiące temu | ocena +4 / -2

   Zofia

   Czy to nie ta sama co uwiodła swojego nieletniego ucznia???

   • 3 miesiące temu | ocena +2 / -1

    nie ważne kto

    Małoletniego ucznia ! To zasadnicza różnica. Nieletni to taki, który ma jakieś zarzuty karne chyba, że pani wie o czymś takim i dlatego tak określa uwiedzionego małoletniego. Proszę się zapoznać z tymi określeniami i na przyszłość nie popełniać takich błędów.

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -2

  Radny

  Pani Wójt ma możliwość wręczenia nagród finansowych dla nauczycieli. Mam nadzieję że dziewczyny dostały gratifikacje za pracę po godzinach.

  • 3 miesiące temu | ocena +0 / -1

   Rysiu

   Oczywiście że dostały, po DYPLOMIKU z podziękowaniem co najwyżej. Gratyfikacji finansowej to nikt nie dostanie bo dla "włodaszy gminnych" kasy nie będzie ale dyplomik zawsze wydrukować można. I cyk fotka na stronę jest? Jest. Jaka to teraz gmina jest krainą miodem i mlekiem płynąca. A tak na marginesie to da się zauważyć że szkoły to nie mają co na gminę liczyć skoro same walczą o to żeby było lepiej...

   • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

    Obywatel

    Ale zazdrość kipi, oczywiście, że nauczyciele otrzymali pięniadze 👏

   • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

    Ja

    I bardzo dobrze, że nauczyciele nie dostali żadnych pieniędzy. Po prostu nie ma za co ich nagradzać. Za pracę są pobory i tyle w temacie .