Reklama

Reklama

Gm. Radzyń bez funduszu sołeckiego

Opublikowano: wt, 11 maj 2021 05:00
Autor:

Gm. Radzyń bez funduszu sołeckiego  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Radzyń Podlaski radni nie wyrazili zgody na wyodrębnienie środków funduszu sołeckiego w budżecie na 2022 rok.

Reklama

Obowiązek podjęcia uchwały o wyodrębnieniu bądź niewyodrębnieniu funduszu sołeckiego dotyczy każdej gminy posiadającej jednostki pomocnicze – sołectwa.

W przypadku Gminy Radzyń Podlaski nie wyraża się zgody na wyodrębnienie funduszu sołeckiego na 2022 rok z uwagi na wysoki wskaźnik Kb ( kwota bazowa do wyliczenia wysokości funduszu sołectwa) oraz braku możliwości uzyskania maksymalnego zwrotu z budżetu państwa za wydatki poniesione w ramach funduszu sołeckiego w 2020 roku .

Wysokość zrealizowanych wydatków wyniosła 471 082,33 zł i zostanie zastosowany mechanizm korygujący skutkujący obniżeniem wysokości zwrotu z budżetu państwa z 30 % do 19,013 % co stanowić będzie otrzymaniem dotacji w wys. 89 566,88 zł.

Gmina zapewniła, że będą funkcjonowały środki finansowe zabezpieczone w budżecie gminy na potrzeby sołectw nie stanowiące fundusz sołecki zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W ten sam sposób postąpiła gmina Kąkolewnica. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.