reklama
reklama

Wraca temat przyłączenia Białej do miejskiej oczyszczalni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wraca temat przyłączenia Białej do miejskiej oczyszczalni  - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościDzielnice gminy wiejskiej są brane pod uwagę jako tereny, które będą włączone do miejskiej sieci. Nastąpi to dopiero wtedy, kiedy nastąpi rozbudowa i modernizacja oczyszczalni - przyznał na ostatniej sesji miejskiej burmistrz Radzynia. Temat miejskiej sieci kanalizacyjnej pojawił się także podczas obrad Rady Gminy Radzyń.
reklama

Odnośnie obecnej sytuacji wg. mojej wiedzy toczyły się jakieś wstępne rozmowy pomiędzy Wójtem i Burmistrzem, czego efektem miało być zobowiązanie się Wójta do złożenia wniosku o możliwość przyłączenia. Wg. szacunkowych kosztów wynikających z przygotowanej koncepcji z 2016 r. koszt rozbudowy i modernizacji wg. obecnych cen oscyluje na poziomie 35 - 40 mln złotych. Tak więc jest to ogromna inwestycja bez wsparcia z zewnątrz praktycznie nie do udźwignięcia samodzielnie przez Miasto czy PUK. Wg. założeń Nowego Ładu będą dostępne środki na ten cel. Jednak nawet przy 85% wsparciu konieczne jest zabezpieczenie ok 6 mln wkładu własnego

- przytacza szacunkowe dane prezes PUK-u.

Szansą Miejskie Obszary Funkcjonalne

reklama

Radny Piotr Skowron zapytał burmistrza o stanie rozmów z gminą Radzyń ws przyłączenia Białki do miejskiej oczyszczalni. Rębek przypomniał, że do miejskiej sieci kanalizacyjnej, że w latach 2006-2010 r. zostały włączone dwie miejscowości: Zabiele i Radowiec. Przywołał opracowywaną Strategię Rozwoju Ponadlokalnego. Jednym z jej elementów są tzw. MOF-y - Miejskie Obszary Funkcjonalne. W Radzyniu taki obszar obejmuje miasto, gminę wiejską oraz gm. Borki - to wskazanie Urzędu Marszałkowskiego. Opracowywane są także Zintegowane Inwestycje Terytorialne. - MOF i ZIT to warunek uzyskania dotacji. Dzielnice gminy wiejskiej są brane pod uwagę jako tereny, które będą włączone do miejskiej sieci - podkreślił burmistrz. Postawił jednak warunek - Nastąpi to dopiero wtedy, kiedy nastąpi rozbudowa i modernizacja oczyszczalni.

reklama

*

Tymczasem, 20 sierpnia gmina ogłosiła zamówienie publiczne pn. „Zakup mini koparki do budowy kanalizacji na potrzeby Gminy Radzyń Podlaski”

Mini koparka winna pochodzić z bieżącej produkcji, nie może być starsza niż z lutego 2021 r.

Oferowany sprzęt musi posiadać Certyfikat dopuszczający do użytkowania na rynek europejski.

Zamawiający wymaga, aby koparka była fabrycznie nowa, wolna od wad. Sprzęt musi posiadać aktualne i odpowiednie atesty, certyfikaty, świadectwa jakości i spełniać wszelkie wymogi norm określonych obowiązującym prawem.

Wykonawca jest zobowiązany wykonać zamówienie w ciągu 120 dni od daty podpisania umowy.

 

reklama

Więcej w najbliższych numerach "Wspólnoty Radzyńskiej"

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama