Reklama

Reklama

Gm. Ulan-Majorat: Jarosław Koczkodaj prezesem Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP

Opublikowano: śr, 1 gru 2021 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie-Majoracie odbył się XII Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Ulanie-Majoracie.

Reklama

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej to ogólnopolskie stowarzyszenie, zrzeszające Ochotnicze Straże Pożarne. Związek wykonuje zadania o charakterze użyteczności publicznej w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Działa na podstawie ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. – Prawo o stowarzyszeniach (Dz.U. z 2020 r. poz. 2261), a także ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (Dz.U. z 2021 r. poz. 869), na mocy której ściśle współpracuje m.in. z samorządem gminnym i Państwową Strażą Pożarną.

Działając w imieniu Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Ulanie-Majoracie uroczystość otworzył ustępujący Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Ulanie-Majoracie – dh Jarosław Koczkodaj.

W obradach zjazdu z głosem decydującym uczestniczyli delegaci wyłonieni podczas kampanii walnych zebrań sprawozdawczo-wyborczych w jednostkach Ochotniczych Straż Pożarnych z gminy Ulan-Majorat oraz zaproszeni goście.

Na przewodniczącego XII Zjazdu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Ulanie-Majoracie wybrano dh Leszka Lipińskiego, na sekretarza obrad dh Pawła Wierzchowskiego. W skład prezydium zjazdu powołano dh Jarosława Koczkodaja Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Ulanie-Majoracie – Wójta Gminy Ulan-Majorat, dh Tadeusza Sławeckiego – Wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego, Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz dh Antoniego Zborowskiego – Prezesa honorowego OSP Domaszewnica.

Podziękowanie za wieloletnią pracę w strukturach Zarządu Oddziału Gminnego otrzymał dh Antoni Zborowski – ustępujący członek ZOGm ZOSP RP w Ulanie-Majoracie.

Na zakończenie obrad głos zabrał dh Jarosław Koczkodaj – nowo wybrany Prezes ZOGm ZOSP RP w Ulanie-Majoracie, który zapewnił, że będzie jak najlepiej wypełniał cele działania nakreślone uchwałą programową Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Ulanie-Majoracie, ze szczególnym uwzględnieniem wyposażenia techniczno-operacyjnego jednostek OSP z gminy Ulan-Majorat oraz działaniami w obszarze najmłodszych zrzeszonych w strukturach OSP, czyli członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, którzy z pewnością dają nadzieję na tworzenie i kształtowanie ochotniczego pożarnictwa w przyszłości.

Podjęte uchwały XII Zjazdu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Ulanie-Majoracie

Uchwała nr 1 w sprawie rozpatrzenia sprawozdania z działalności Zarządu i Komisji Rewizyjnej Oddziału Gminnego ZOSP RP w okresie sprawozdawczym oraz udzielenia absolutorium ustępującemu Zarządowi Oddziału Gminnego.

Uchwała nr 2 w sprawie zatwierdzenia składu Zarządu Oddziału Gminnego.

Uchwała nr 3 w sprawie określenia liczby członków Komisji Rewizyjnej Oddziału Gminnego oraz ich wyboru.

Uchwała nr 4 w sprawie wyboru delegatów na Zjazd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Radzyniu Podlaskim.

Uchwała nr 5 w sprawie uchwalenia programu działania Oddziału Gminnego. Składy Zarządu i Komisji Rewizyjnej Oddziału Gminnego ZOSP RP w Ulanie-Majoracie

 

Zarząd Oddziału Gminnego

Jarosław Koczkodaj Leszek Lipiński Zbigniew Białucha Jarosław Czarnecki Paweł Mazurek Zenon Nowosielski Karol Pawluk Paweł Wierzchowski Tadeusz Zalewski Zbigniew Zborowski

Komisja Rewizyjna Oddziału Gminnego

Michał Tchórzewski

Krzysztof Zalewski

Hubert Skwara

 

Delegaci na Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radzyniu Podlaskim

Jarosław Koczkodaj – Przedstawiciel do Zarządu Oddziału Powiatowego

Paweł Wierzchowski – Przedstawiciel do Zarządu Oddziału Powiatowego

Zbigniew Białucha – Przedstawiciel do Zarządu Oddziału Powiatowego

Leszek Lipiński

Jarosław Czarnecki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy