Reklama

Reklama

Gm. Ulan-Majorat: w piątek otwarcie Centrum Społeczno-Kulturalnego w Sobolach

Opublikowano: śr, 27 paź 2021 05:00
Autor:

Gm. Ulan-Majorat: w piątek otwarcie Centrum Społeczno-Kulturalnego w Sobolach - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na przebudowę budynku OSP z przeznaczeniem na Centrum Społeczno-Kulturalne w Sobolach gmina otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, w ramach działania 13.4 Rewitalizacja obszarów wiejskich. Całkowita wartość projektu wyniesie ponad 1 800 000 zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych to blisko 1 200 000,00 zł.

Reklama

Obiekt zaprojektowano jako infrastrukturę dwukondygnacyjną z poddaszem użytkowym. Budynek będzie wykorzystywany min. przez Ochotniczą Straż Pożarną w Sobolach, która jest zrzeszona w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. To jedna z prężniejszych jednostek nie tylko gminy, ale i powiatu radzyńskiego. Sobolskie CSK będzie spełniało również funkcję integrującą. Aktywnie działająca i nagradzana grupa „Kobiety z pasją” będzie miała możliwość rozwoju i podejmowania nowych inicjatyw.

Według założeń projektu w budynku zostanie utworzony punkt wypożyczania osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym podstawowego sprzętu rehabilitacyjnego oraz opiekuńczego.

Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie wypożyczyć sprzęt w zależności od rodzaju schorzeń oraz zaleceń do rehabilitacji.

Otwarcie Centrum uświetni występ Kameralnej Orkiestry Akordeonowej "Arti Sentemo".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.