Reklama

Reklama

I miejsce dla OSP Kąkolewnica w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP

Opublikowano: ndz, 12 wrz 2021 16:16
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 20 drużyn OSP z terenu całej Polski brało udział w VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP która w dniach 11-12 września odbywała się w Kluszkowcach na terenie ośrodka Czorsztyn- Ski Kluszkowce.

Reklama

W zawodach brały udział drużyny m.in. z Podkarpacia, Małopolski, Świętokrzyskiego, Lubelskiego. Drużyny rywalizowały w trzech kategoriach: drużyn męskich (w olimpiadzie wystartowało 18), drużyn żeńskich ( w tej kategorii rywalizowały 3 drużyny) oraz w kategorii drużyn mieszanych, w której rywalizuje kilka drużyn.

W tej ostatniej, po pierwszym dniu zawodów reprezentacja OSP Kąkolewnica uplasowała się na 1. miejscu, wyprzedzając jednostki Biedaczów (podkarpackie) oraz Stasiówka (podkarpackie). Dziś utrzymała najwyższy stopień podium.

Gratulujemy!

Na wyznaczonej w górskim terenie trasie od momentu startu do chwili przekroczenia linii mety, drużyny mają w jak najkrótszym czasie do zaliczenia (każdego dnia inne) kolejno następujące po sobie przeszkody i zadania. Tradycją i ciekawostką 2-dniowych zawodów jest to, że o zadaniach i ich kolejności zawodnicy dowiadują się dopiero w dniu startu.

W sierpniu br. jednostka obchodziła swoje 100-lecie.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kąkolewnicy założona została w 1921 roku. Jej założycielami byli druhowie: Stanisław Kłos, Jan Głowniak, Władysław Kot, Adolf Majczyna, Franciszek Głowniak, Antoni Głowniak, Bolesław Puszcz, Józef Gomółka, Antoni Rychlik, Feliks Mazurek, Aleksander Ładny. W skład pierwszego zarządu wchodzili: Stanisław Kłos – Prezes, Jan Głowniak – Naczelnik,

W roku założenia rozpoczęto również budowę strażnicy, która została wykonana w czynie społecznym przez strażaków. W następnych latach Jednostka została wyposażona w wóz bojowy konny, dwa konne beczkowozy, sikawkę ręczną i kilkadziesiąt metrów węży. W okresie okupacji strażnica została zajęta przez Niemców i przeznaczona do odbioru mleka od mieszkańców. W roku 1947 działalność jednostki została wznowiona.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy