Reklama

Reklama

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd?

Opublikowano: 23 marca 2021 08:00
Autor: Artykuł sponsorowany

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O czym pamiętać, poszukując ubezpieczenia turystycznego? Na jakie elementy zwrócić uwagę i czym się kierować, podejmując tę ważną decyzję?

Reklama

Ubezpieczenie turystyczne – po prostu musisz je mieć

Wielu z nas gubi się w informacjach dotyczących pandemii, jedno jest jednak pewne – szczepienia wciąż są realizowane, a coraz więcej krajów zapowiada otwarcie swoich granic już wkrótce. Oczywiście brakuje na razie jakichkolwiek szczegółów dotyczących warunków otwarcia, jednak nawet teraz są kraje na świecie, do których można wyjeżdżać. Zatem miłośnicy podróżowania mogą wracać do swojej pasji i planować kolejne eskapady.

Dlatego to doskonały moment, aby przypomnieć, czym się kierować, poszukując ubezpieczenia turystycznego. Bez wątpienia tego elementu nie można pomijać. Oczywiście znacznie lepiej, jeśli nie dojdzie do sytuacji, w której z ubezpieczenia należy skorzystać, nigdy nie masz jednak pewności, że nic nieprzewidywanego się nie stanie. Oferta biur podróży jest bardzo szeroka, bez trudu znajdziesz polisę dopasowaną do swoich potrzeb. To bardzo istotne, gdyż wtedy ubezpieczenie zagwarantuje Ci optymalną ochronę.

Jak zatem wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie turystyczne?

W XXI wieku, a szczególnie od czasu pojawienia się pandemii, coraz więcej spraw można załatwić zdalnie i bez wychodzenia z domu. Podobnie wygląda to także przy zakupie ubezpieczenia turystycznego. Oczywiście nie ominą Cię w ten sposób hasła reklamowe i inne zachęty do wyboru danej oferty, ale też możesz skorzystać z rozmaitych promocji. Zaleca się jednak, aby nie wybierać najtańszego ubezpieczenia podróżnego. Nie jest to rzecz jasna regułą, ale zazwyczaj taka polisa oferuje nie najlepszą ochronę, mając m.in. niskie kwoty gwarantowanych wypłat. Warto wiedzieć, że solidna polisa nie musi być też droga. Przy wyjazdach zagranicznych nierzadko kosztuje w przeliczeniu na dzień tyle, co kawa w lokalu w danym kraju.
Pierwsze informacje dotyczące dostępnych ubezpieczeń turystycznych poznasz za pomocą takich narzędzi jak wyszukiwarka ubezpieczeń czy kalkulator ubezpieczeń. Dzięki temu sprawdzisz szacunkowe ceny, porównasz oferty, a nawet kupisz gotowe ubezpieczenie. Warto w tym miejscu dodać, że ubezpieczenie turystyczne jest niezbędne podczas podróżowania do niektórych krajów, a specjalne przepisy określają nawet jego parametry. Przykładem są tu np. wyjazdy do Stanów Zjednoczonych czy Rosji. Dobrą praktyką jest zakupienie ubezpieczenia o wyższych sumach gwarantowanych niż wymagane, gdyż w ten sposób zapewnisz sobie lepszą ochronę w przypadku przykrych czy kłopotliwych wydarzeń.
Ubezpieczenie turystyczne w pierwszej kolejności powinno spełniać Twoje wymagania, dlatego wybierając polisę, należy wziąć pod uwagę to, co planujesz robić podczas wyjazdu. Innej ochrony potrzebujesz na trekkingu w górach, a innej w czasie wypoczynku w hotelowym basenie. Mimo to nawet podstawowa polisa musi składać się z kilku niezbędnych elementów, są to:
    • ubezpieczenie assistance
    • ubezpieczenie kosztów leczenia,
    • ubezpieczenie NNW.
Zgodnie z tym, co wspomnieliśmy, ubezpieczenie turystyczne musi odpowiadać Twoim planom, dlatego też w większości przypadków można je w różny sposób rozszerzać. Możliwości są różnorodne, zapoznaj się z ofertą danego biura ubezpieczeniowego. Wśród najczęstszych wyborów wymienia się ubezpieczenie od zagubienia bagażu, ubezpieczenie od uprawiania sportów ekstremalnych oraz pogłębienie ochrony kosztów leczenia. Pamiętaj, aby nigdy nie odkładać ubezpieczenia turystycznego na wyjazd – lepiej tę sprawę załatwić wcześniej. Ubezpieczenie podróżne to coś, co gwarantuje Ci spokój podczas wyjazdu i ochronę na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE