Reklama

Reklama

Jutro nadzwyczajna sesja Rady Gm. Kąkolewnica

Opublikowano:
Autor:

Jutro nadzwyczajna sesja Rady Gm. Kąkolewnica - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jutro, 22 lipca o 14.00 odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Gminy Kąkolewnica. Jej głównym punktem będzie podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego Rady Gminy Kąkolewnica - udzielenie głosu Krzysztofowi Grzeszykowi celem umożliwienia radnemu złożenie wyjaśnień.

Reklama

Wojewoda pozytywnie rozpatrzył skargę Fundacji Wolności na zaniechanie Rady Gminy Kąkolewnica. Rada nie uchyliła mandatu radnego Krzysztofa Grzeszyka dlatego wojewoda wezwał ją do podjęcia przedmiotowej uchwały. Kolejnym krokiem może być wydanie postanowienia zastępczego - informował Radosław Grudzień, dziennikarz portalu "Jawny Lublin".

Przypomnijmy: jednym z punktów kwietniowego posiedzenia komisji petycji, skarg i wniosków była kwestia wygaśnięcia mandatu radnego Krzysztofa Grzeszyka. Wniosek złożyła Fundacja Wolności.

- Radny Krzysztof Grzeszyk prowadzi działalność gospodarczą, która wykorzystuje mienie gm. Kąkolewnica. Prowadzi sprzedaż w sklepie, w którym dokonywane są zakupy na rzecz gminy - przeczytał uzasadnienie wniosku Łątka.

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Gminy, 12 kwietnia, radni zdecydowali, że Grzeszyk zachowa mandat. - Kto dokonywał zakupu artykułów papierniczych w sklepie radnego i na jaką kwotę? - pytał radny Piotr Jezierski. - Osobiście nie ma mnie w sklepie, w którym jest prowadzona działalność gospodarcza - odpowiedział sam zainteresowany. - Pracownicy sprzedają. Grzeszyk przyznał, że zakupów dokonywała wójt, sekretarz, kierownicy jednostek. - Nie wiem, czy jest to promil moich przychodów. To znikoma ilość (ok. tys. zł brutto) w porównaniu do obrotów. Nie podpisywałem z gminą żadnych umów, nigdy nikomu nic nie proponowałem - poinformował radny. Prowadzi sklep na swojej posesji, nie dzierżawi terenu od gminy. - Jestem niewinny w tej sprawie - oświadczył.

Sytuacja jest klarowna, powiązanie pieniędzy gminnych z biznesem radnego bezsprzeczne. Czy Rada Kąkolewnicy wygasi mandat na wezwanie Wojewody, czy może zechce poczekać na wydanie przez niego postanowienia zastępczego?

- pyta Grudzień

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy