Kościół Świętej Trójcy doczeka się remontu

wiadomosci Osiem parafii z województwa lubelskiego zainwestuje ponad 18,5 mln zł w prace konserwatorskie, restauratorskie i budowlane w zabytkowych kościołach oraz w jednej cerkwi. Dziś Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski uroczyście wręczył umowy duchownym z Kraśnika, Radzynia Podlaskiego, Drelowa, Tuchowicza, Puchaczowa, Tomaszowa Lubelskiego oraz Lublina. Wykonanie tych inwestycji będzie możliwe dzięki wsparciu ponad 12,7 mln zł z Działania 7.1 Dziedzictwo kulturowe i naturalne RPO WL 2014-2020, które ma za zadanie m.in. ochronę miejsc ważnych kulturowo.

Jakub Hapka

Opublikowano: 21 września 2020 16:28 | Aktualizacja: 21 września 2020 16:28

Remont konserwatorski wnętrza Kościoła Parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim to nazwa projektu wartego ponad 1,76 mln zł (wsparcie z UE wynosi lekko ponad 1,2 mln zł).

 

Zakłada on wykonanie prac konserwatorskich sztukaterii w nurcie Renesansu Lubelskiego w prezbiterium, zakrystii, nawie i portalach kaplic. Planowane jest także odrestaurowanie kaplicy, chóru i kruchty.

 

W inwestycji zaplanowano konserwację i odtworzenie zniszczonych elementów detali architektonicznych w celu przywrócenia dawnego wyglądu wnętrza kościoła.

 

Ponadto planuje się remont ścian i sufitu wewnątrz zabytku oraz wykonanie oświetlenia terenu wokół kościoła, co umożliwi montaż opraw oświetleniowych wykorzystujących do produkcji prądu energię słoneczną.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.