Reklama

Reklama

Na czym polega praca w magazynie i dlaczego warto ją wybrać?

Opublikowano: czw, 18 lut 2021 11:46
Autor:

Na czym polega praca w magazynie i dlaczego warto ją wybrać? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Praca w magazynie jest bardzo popularna, a na rynku nie brakuje ofert. Magazyny znajdują się zarówno w mniejszych, jak i większych przedsiębiorstwach, a ich pracownicy mogą się rozwijać oraz zdobywać nowe umiejętności, a także zwiększać swoje wynagrodzenie.

Reklama

Na czym polega praca w magazynie?

Codzienne zadania magazyniera zależą przede wszystkim od specyfiki przedsiębiorstwa i branży, w której ono funkcjonuje. Ogólnie można jednak stwierdzić, że do najważniejszych obowiązków magazyniera należy przyjmowanie, składowanie oraz wydawanie towaru. Dodatkowo osoby na tym stanowisku często zajmują się kontrolą jakości produktów, rozmieszczają je na półkach, a także co jakiś czas robią inwentaryzację. W praktyce więc czynności są zróżnicowane. Warto wiedzieć o tym, że wykonywanie zadań w magazynie to zwykle ciężka praca fizyczna i właśnie z tym związana jest zdecydowana większość obowiązków. Nawet jeśli część zadań wykonują maszyny – w końcu magazynier potrzebuje sporo siły, aby nimi kierować i przewozić towary. Oczywiście dla niektórych praca fizyczna jest zaletą, a dla innych wadą tego zawodu, wszystko więc zależy od indywidualnych preferencji. Istnieje sporo ofert zatrudnienia w magazynie, ponieważ zdecydowana większość przedsiębiorstw takie przestrzenie posiada. Co więcej, obecnie bardzo wiele sklepów działa online, konieczne jest więc przewożenie towaru i dostarczanie go kurierom lub wydawanie klientom w przypadku odbioru osobistego. Pracę w magazynie można znaleźć bezpośrednio w firmach lub też przez agencję pracy tymczasowej, taką jak na przykład Randstad.

Dlaczego warto wybrać pracę w magazynie?

Praca w magazynie nie wymaga posiadania specjalistycznego wykształcenia. Nie chodzi tutaj tylko o studia wyższe, lecz także o szkołę branżową lub technikum, ponieważ magazynier może mieć dowolny poziom wykształcenia. Wystarczy więc ukończenie szkoły branżowej (dawniej zwanej zasadniczą szkołą zawodową). Warto jednak zaznaczyć, że magazynier musi mieć dobrą kondycję fizyczną, powinien także być gotowy do pracy zmianowej. Ten ostatni aspekt dla wielu osób jest zaletą zawodu, ponieważ można znaleźć zatrudnienie na dwie lub trzy zmiany (zwykle w godzinach: 6–14, 14–22, 22–6). Pracę na magazynie mogą więc wybrać osoby, którym zależy na elastyczności. Jeśli chodzi o zarobki, to nie przedstawiają się one źle. Oczywiście zdarza się, że początkujący magazynier zarabia tylko minimalną krajową, jednak mediana na tym stanowisku wynosi około 3600 złotych brutto, a więc podobnie jak w przypadku juniorskich stanowisk w pracach biurowych, na przykład w korporacjach. Wraz ze zdobywaniem doświadczenia i poszerzaniem umiejętności wynagrodzenie magazyniera może się zwiększyć. Spore znaczenie ma ukończenie kursu na wózki widłowe. Daje to spore perspektywy rozwoju.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE