Reklama

Reklama

Radny Gnych: Olszewnica czuje się poszkodowana

Opublikowano: śr, 26 maj 2021 05:00
Autor:

Radny Gnych: Olszewnica czuje się poszkodowana - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kąkolewnica radny Grzegorz Gnych pytał o finansowanie dróg gminnych.

Reklama

-W wykazie inwestycji gminnych, realizowanych w 2021 r. mamy zabezpieczone pieniądze na dwie drogi w Turowie, Polskowoli, na ul. Jodłową. Czy są to inwestycje jedynie ze środków gminy?- pytał Grzegorz Gnych.

- Jeżeli tak, to mam pytanie do przewodniczącego Komisji Budżetowej, który ok. 2 lat temu, na jednym z posiedzeń, negując rządy poprzedniej kadencji, twierdził, że w tej kadencji remonty dróg bez dofinansowania nie będą się odbywały? - dopytywał radny.

"Czujemy się poszkodowani"

- Skoro mamy zabezpieczone pieniądze i inwestycje dojda do skutku, chciałbym przypomnieć, że Olszewnictwa jest jednym z 20 sołectw gminy Kąkolewnica i czujemy się poszkodowani i oczekujemy na inwestycje - apelował radny.

Pieniądze na drogi z RFIL-u

- Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dostaliśmy 667 tys. Te pieniądze miały być przeznaczone na te drogi. Do tego dążymy - odpowiedziała wójt Anna Mróz.

-Byłem za tym, żeby własnych budżetowych pieniędzy nie wydawać na drogi, ale dostaliśmy pieniądze od premiera Morawieckiego i podzieliliśmy je, żeby w każdej miejscowości wyremontować te drogi. Była dżentelmeńska umowa, żeby szybciej wydać te pieniądze. Przeznaczono je na wkład własny do ul. Południowej. Po ich zwrocie mają być na te drogi, które ustaliliśmy w ub. r.

- odpowiedział radny Stanisław Zalewski.

 

Wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych

-Olszewnica jest na liście rezerwowej Funduszu Dróg Samorządowych. Z tego, co mówił pan wojewoda, wszystkie drogi z tej rezerwowej listy wejdą, będą finansowane. Czekamy - dopowiedziała wójt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    Wiesiek

    Olszewnica za tego wójta czy tam wójtowej to tylko straciła, likwidacja szkoły, brak remontów dróg, drogi dziurawe... Nic się nie dzieje.

  • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    Podatnik.

    RFIL- sama nazwa mówi, że pieniądze mają być przeznaczone na inwestycje lokalne, I taka inwestycja był remont ulicy Południowej a obecnie to drogi są robione jako remont, a nie inwestycja czyli tych pieniędzy nie można byłoby przeznaczyć na nie. Panie radny ktoś robi Pana w... I ma Pan rację że remonty są robione z własnych pieniędzy z budżetu z naszych podatkowych pieniędzy i u Pana można tak samo dokonać remontu drogi jak i w innych miejscowościach.