Reklama

Radzyń Podlaski: Zajmowali się kradzieżą i paserstwem części z aut. Policja zatrzymała kilkanaście osób

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 150 zarzutów usłyszało 14 podejrzanych w sprawie dotyczącej kradzieży i paserstwa samochodów. Policjanci prowadzili akcję m.in. w Radzyniu Podlaskim.

Policja zatrzymała podejrzanych, którzy od 2017 roku mieli zajmować się kradzieżami samochodów, a potem paserstwem ich części. Wybierali głównie auta marek japońskich i koreańskich. Kradli w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej. Czternastu członków tej zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymali w połowie listopada policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Warszawie CBŚP, Nadburzańskiego i Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz pionów kryminalnych KSP. W działania, jakie zostały przeprowadzone pod 27 adresami na terenie garnizonu stołecznego i Radzynia Podlaskiego, było zaangażowanych 150 funkcjonariuszy. Zostało zatrzymanych 12 osób, a kolejne dwie zostały doprowadzone na przesłuchanie z zakładów karnych.

- Już na początku 2021 roku stołeczni policjanci podjęli czynności w sprawie grupy przestępczej dokonującej kradzieży samochodów, w której role, co do zadań wykonywanych przez jej członków, były ściśle określone. Były osoby zajmujące się paserstwem, które skupowały kradzione samochody w całości bądź zdekompletowane, osoby, które demontowały pojazdy oraz te, które kradły auta i przeprowadzały je w miejsce przeznaczone do rozbiórki - informuje Komenda Stołeczna Policji.

Policjanci ustalili, że całym procederem zarządzają dwie osoby: 33-latek, który zajmował się paserstwem części i 34-latek odpowiedzialny za kradzieże aut. Według funkcjonariuszy złodzieje wykorzystywali do kradzieży urządzenia, które pozwalały im włamywać się do samochodów głównie marek japońskich i koreańskich. Zatrzymani mogą mieć na koncie kilkadziesiąt kradzieży.

Oprócz samochodów z przerobionymi polami numerycznymi i części samochodowych pochodzących z kradzionych aut, policjanci zabezpieczyli narkotyki i pieniądze na kwotę 118 tysięcy złotych oraz 185 euro.

- Ostatecznie prokurator nadzorującego sprawę Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu łącznie przedstawił podejrzanym 154 zarzuty kradzieży z włamaniem, z których uczynili sobie stałe źródło dochodu, 12 zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, 12 zarzutów paserstwa, 2 oszustwa oraz składania fałszywych zeznań i fałszywego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa - dodaje policja.

Decyzją sądu jedenastu zatrzymanych trafiło na 3 miesiące do aresztu, dwóch zostało objętych policyjnymi dozorami i poręczeniami majątkowymi, a jeden pozostał w zakładzie karnym, z którego został dowieziony.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy