Reklama

Reklama

Starosta na sesji w Ulanie

Opublikowano: pt, 7 sty 2022 07:00
Autor:

Starosta na sesji w Ulanie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości -Chciałem podziękować za dobro, które dzięki współpracy gminy z powiatem zostało stworzone- powiedział 29 grudnia na sesji Rady Gminy Ulan-Majorat starosta radzyński, Szczepan Niebrzegowski. - Dzięki tej współpracy nasi mieszkańcy jeżdżą po coraz lepszych drogach

Reklama

Starosta podziękował także za inne przedsięwzięcia, min. opiekę nad drogami w okresie zimowym, pomoc klubom sportowym - UKS "Spront" i Absolwentowi Domaszewnica.

Niebrzegowski wyraził taże wdzięczność za wsparcie działalności kulturalnej, m. in. organizacji Noworocznej Gali Kameralnej Orkiestry Akordeonowej "Arti Sentemo" (ta już jutro, o godz. 17.00 w hali ZSP)

"Mamy ambitne cele na przyszłość"

Starosta przypomniał  o złożonym do premiera projekcie na odcinek Główne-Gąsiory -Stok. - Jest w trakcie oceny. Liczymy, że jeśli nie w pierwszej turze, to w dogrywce ten projekt zyska akceptację - poinformował radnych Niebrzegowski.

Wspomniał o dwóch kolejnych projektach drogowych:

1) Od DK - 63 - Sętki-Sobole - Ciężkie

2) połączony z częścią gm. Radzyń - Biała- Żabików-Bedlno - Wierzchowiny - do Paskud

-Jako Zarząd Powiatu przyjęliśmy taką zasadę - żeby do końca kadencji każda gmina miała zrealizowane co najmniej dwa projekty - powtórzył, tak jak podczas ostatnich sesji gmin powiatu radzyńskiego, starosta. - Ta zasada jest bliska zrealizowania.

Remont odcinka Sętki-Sobole - Ciężkie z "Polskiego Ładu"?

Drugą zasadą jest wsparcie samorządu w uzyskaniu pieniędzy z kolejnego naboru rządowego wsparcia - "Polski Ład"

- W jednym z kolejnych rozdań, postaramy się wspólnie wybrać inwestycję powiatową na terenie gm. Ulan-Majorat, która pasowałaby do "Nowego Ładu". W przypadku powiatu, aplikujemy o pieniądze rzędu 5-10 mln zł. 

Wspomniał, że rozważa w tym przypadku inwestycję Sętki-Sobole - Ciężkie

-Jeśli przejdzie inwestycja do Stoku, ciężko znaleźć kolejną inwestycję z 70% dofinansowaniem, przy 15 % wkładu własnego gminy i powiatu- zaznaczył Niebrzegowski. -"Nowy Ład" daje ta szansę, że jeżeli np. inwestycja jest 10-milionowa - gmina i powiat dokładają tylko po 250 tys.

Termin 2. edycji przyjmowania wniosków upływa w połowie lutego. - Każdy samorząd będzie mógł złożyć wniosek na trzy inwestycje strategiczne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy