Reklama

Starosta o powiatowych inwestycjach

Opublikowano: pt, 28 sie 2020 07:00
Autor:

Starosta o powiatowych inwestycjach - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Ulan-Majorat, starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski przedstawił plan inwestycji powiatu radzyński.

Starosta podziękował za podjęte we wtorek uchwały ( wsparcie powiatu w remoncie odcinka Rozwadów-Stok oraz odśnieżaniem dróg powiatowych na terenie gminy Ulan w sezonie zimowym 2020/21).

 

Ambitne plany

 

Nie ma podziału na drogi krajowe, wojewódzkie, gminne, powiatowe - to są nasze drogi. Nasze wspólne działanie, oparte na poczuciu sprawiedliwego podziału szybko doprowadza do poprawy stanu bezpieczeństwa na drogach. Dziękuję za dobrą współpracę od początku mojej kadencji. Chciałem zadeklarować, że to nie jest ostatnie słowo. Mamy bardzo ambitne plany.

- podkreślił starosta.

 

 

W gm. Ulan są realizowane 4 odcinki drogowe: Paskudy-Gąsiory (do granicy powiatu), Żyłki - Kępki (ma być zakończona do końca września), Stanisławów oraz owoc oszczędności poprzetargowych).

Starostwo zamierza opracować zimą projekt na odcinek Główne - Stok.

 

Jego realizacja będzie zależała od dofinansowania z Funduszu Dróg Lokalnych. Mamy na terenie gminy szereg odcinków, które wymagają naszej pomocy. Chciałbym, aby dzieci w Domaszewnicy mogły bezpiecznie docierać do szkoły. Chodzi także o odcinek od pewnego miejsca w Sobolach do granicy powiatu. Te odcinki wymagają gruntownego remontu. W jakiejś kolejności będziemy proponowali współpracę w remontach.

 

Czynię starania, aby w przyszłorocznym budżecie powiatu - już w budżecie były zawarte inwestycje drogowe.

 

Podziękowania za współpracę

Starosta podziękował za pomoc szpitalowi, pogotowiu, jednostkom powiatowym, za wspólną organizację uroczystości.

 

W powiecie radzyńskim ostatnio inwestycje odbywają się w wielu miejscach.

Wewnątrz i na zewnątrz szpitala wykonujemy prace, które mają poprawić wizerunek placówki dla pacjentów. Myślę, że też jest istotne w jakich warunkach dochodzą do szpitala, jak parkują. 

Realizowana jest inwestycja termomodernizacyjna w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym za blisko 2 mln zł. 

Przygotowujemy projekt na "Warsztaty 2" - dokończenie budowy warsztatów przy ZSP. Dotychczasowy projekt wymagał dostosowania do obecnych potrzeb szkoły. W placówce jest obecnie wykonywana druga pracownia fryzjerska.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE