Reklama

Reklama

Stypendia dla zdolnej młodzieży w gm. Wohyń

Opublikowano: wt, 10 lis 2020 06:00
Autor:

Stypendia dla zdolnej młodzieży w gm. Wohyń - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na wniosek Wójta Gminy Wohyń Tomasza Jurkiewicza Rada Gminy Wohyń 16 października 2020 r. podjęła uchwałę w sprawie określenia szczegółowych warunków udzielania stypendiów dla uzdolnionych uczniów.

Reklama

Stypendia finansowe będą wspierały uzdolnionych uczniów z klas IV-VIII pobierających naukę w szkołach funkcjonujących na terenie gminy Wohyń osiągających bardzo dobre wyniki w nauce, laureatów, finalistów konkursów i olimpiad przedmiotowych, realizujących indywidualny tok nauki oraz osiągających znaczące sukcesy o charakterze artystycznym lub sportowym na szczeblu co najmniej wojewódzkim.

 

Pomoc Gminy Wohyń dla uczniów ma na celu wspieranie i motywowanie uczniów do rozwijania swoich uzdolnień poprzez przyznawanie stypendium za wyniki w nauce, a także zachęcanie uczniów do reprezentowania szkół w konkursach i olimpiadach przedmiotowych i artystycznych oraz w zawodach sportowych.

Szczegóły dotyczące stypendiów można znaleźć tutaj:

https://ugwohyn.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/2020_10_21_07_54_11.pdf

 

Jest to kolejny krok jaki Gmina Wohyń podjęła w ostatnim czasie (współfinansowane przez Unię Europejską dwa projekty: „Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła+” – zakup komputerów i drukarek do nauki zdalnej oraz grant „Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Wohyń – kształcenie ustawiczne dorosłych” w celu usunięcia barier i trudności edukacyjnych wśród mieszkańców Gminy Wohyń a także podniesienia potencjału w społeczności lokalnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE