Reklama

Reklama

Szkolenie Bojowe "Bystrzyca 2020"

Opublikowano: 29 sierpnia 2020 05:00
Autor: Jakub Hapka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 29 - 30 sierpnia na terenie Gminy Borki 233 Kompania Lekkiej Piechoty wspólnie z Gminą Borki, OSP z terenu Gminy Borki oraz WIN Inspektorat Radzyń przeprowadzą Ćwiczenia pk. Bystrzyca 2020.

Reklama

Tematem Szkolenia Bojowego "Bystrzyca 2020" jest współdziałanie z innymi rodzajami wojsk i służb.

Forma: Zajęcia praktyczne (Ćwiczenia w ramach współdziałania w sytuacjach kryzysowych, niemilitarnych i w sytuacjach zagrożenia terrorystycznego)

 

 

Uczestnicy ćwiczenia:

Urząd Gminy Borki

Ochotnicza Straż Pożarna Borki

Żołnierze 233 Kompanii Lekkiej Piechoty z 23 Batalionu Lekkiej Piechoty Biała Podlaska

Zrzeszenie WiN

 

Zderzenie dwóch pojazdów

W związku z nasilającym się zagrożeniem na terenie Wislandi, szczególnie na terenach województw wschodnich, 233 klp pozostaje w gotowości do wsparcia służb, straży oraz jednostek z układu pozamilitarnego. Narastająca liczba zdarzeń oraz wyczerpujące się siły i środki administracji publicznej wskazują na realną możliwość użycia 233 klp celem wsparcia ogniw układu pozamilitarnego. Współdziałanie z Gminą Borki, Ochotniczą Strażą Pożarną w Borkach, stowarzyszeniem WiN w celu zabezpieczenia rejonów katastrof w ruchu lądowym, poszukiwania osób zaginionych i zabezpieczenia mienia.

 

Istotą ćwiczenia jest sprawdzenie oraz doskonalenie sposobów i form współdziałania żołnierzy 233 kompanii lekkiej piechoty z 23 blp ze służbami, strażami i jednostkami z układu pozamilitarnego przy realizacji zadań w udzielaniu pomocy poszkodowanym osobom w katastrofach w ruchu lądowym, poszukiwaniu osób zaginionych, ewakuacji ludności z zagrożonych skażeniem rejonów, zabezpieczeniem mienia po ewakuacji oraz ochronie mienia ewakuowanej ludności.

 

Jednym z celów ćwiczeń jest zgrywać sposoby działania służb, straży i innych ogniw z układu pozamilitarnego z żołnierzami Sił Zbrojnych RP.

 

Sobotnie ćwiczenia zakończą się prelekcją prof. Dariusza Magiera.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    win

    Charcerzyki w krótkich majtkach - gówniarzeria